Cestovanie

Predvianočná lyžovačka je možná v šiestich slovenských strediskách

"Snehu je aj na horách nezvyčajne málo. Prevádzka je zatiaľ čiastočná. K dispozícii je 20 až 30 percent zjazdoviek z celkového počtu."

TASR, 15. decembra 2020 12:49
Ilustračná snímka. Foto: TASR Milan Kapusta

Predvianočná lyžovačka je možná v šiestich slovenských strediskách – na Donovaloch, v Jasnej, Štrbskom Plese, v Jahodnej, v Závažnej Porube aj na Roháčoch-Spálenej, kde otvorili sezónu uplynulú nedeľu. Prevádzka je zatiaľ čiastočná. K dispozícii je 20 až 30 percent zjazdoviek z celkového počtu.

Lyžiarske podmienky sú dobré až veľmi dobré, s priemernou výškou snehu 30 až 40 cm. Prírodného snehu je málo, snehová vrstva je prevažne tvorená technickým snehom. S jeho výrobou pokračujú prevádzkovatelia aj v týchto dňoch, keďže nočné teploty umožňujú spustenie zasnežovanej techniky. Počasie je príjemné – v noci a ráno pod bodom mrazu, cez deň slnečno s teplotami okolo 5 stupňov.
Prvý deň lyžovania pre verejnosť v lyžiarskom areáli na Štrbskom Plese vo Vysokých Tatrách dňa 12. decembra 2020. Foto: TASR Milan Kapusta

Na Donovaloch je prevádzka predlžená až do večerných hodín – do 21.00 h a to denne. Upravené sú tu 2 svahy v časti Záhradište. Vstup na zjazdovky je povolený po predložení negatívneho testu na ochorenie Covid-19, nie staršieho ako 72 hodín, ktorým sa návštevníci preukazujú pri pokladni strediska, prípadne majú areály zabezpečenú náhodnú kontrolu na lyžiarskych svahoch.

Komentáre