Cestovanie

Park miniatúr v Podolí otvoril 20. sezónu,novinkou je Trenčiansky hrad

"Podľa správcu Matúšovho kráľovstva, ktoré prevádzkuje Park miniatúr, Juraja Hlatkého, je model Trenčianskeho hradu najväčším objektom parku."

TASR, 21. marca 2022 13:52
Trenčiansky hrad Foto: TASR/Radovan Stoklasa

V Parku miniatúr v obci Podolie v okrese Nové Mesto nad Váhom otvorili v sobotu (19. 3.) jubilejnú 20. letnú sezónu. Tohtoročnou novinkou parku je historický model Trenčianskeho hradu.

Podľa správcu Matúšovho kráľovstva, ktoré prevádzkuje Park miniatúr, Juraja Hlatkého, model Trenčianskeho hradu je najväčším objektom parku. Má dĺžku 10 metrov, šírku 6,5 metra a vysoký je 2,5 metra. Jeho výroba trvala dva a pol roka.

Pri otváraní Parku miniatúr som pred 22 rokmi povedal, že raz tu bude 90 modelov. V zime sme urobili päť modelov turistických chát, umiestnime ich asi o mesiac. Celkovo tak v parku bude už 90 miniatúr,“ priblížil Hlatký.

Ako dodal, darí sa im napĺňať krédo, že každý rok zviditeľnia pre verejnosť štyri objekty kultúrneho dedičstva. Chceme doplniť turistické chaty z okolia. Máme pripravené dve verzie Holubyho chaty na Veľkej Javorine, dorobili sme chatu v Jalšovom a plánujeme postaviť dve verzie chaty z Inovca,“ doplnil Hlatký.Súčasťou Parku miniatúr sú podľa neho už všetky hrady z okolia, najbližšou víziou je urobiť dobovú rekonštrukciu kostolíka v Haluziciach.


Komentáre