Cestovanie

Netradičná noc v slanom hoteli

"V noci sa treba pripraviť na chladné počasie. Cez deň síce môže byť na slnku príjemných 20 stupňov Celzia, po jeho západe teplota klesá na mínus 15 dokonca až mínus 20 stupňov."

, 28. septembra 2012 13:00
Hotel ponúka príjemné, aj keď chladné ubytovanie. Foto: Martina Miksová
Zamýšľali ste sa niekedy nad tým, aké sú to sladké sny? Často nám to praje osoba, ktorá nás má rada. Asi by sme sa dosť čudovali, keby namiesto tých našich klasických sladkých, povedal dotyčný človek napríklad, že nám želá slané sny. Existuje však miesto na svete, kde by táto situácia mohla pokojne nastať a vzhľadom k okolnostiam by sme to prijali s úsmevom na perách.

Ak by ste chceli navštíviť miesto so zvláštnou atmosférou, ktorá vám vyrazí dych, určite sa vyberte do Južnej Ameriky. Konkrétne v Bolívii sa nachádza najväčšie vyschnuté soľné jazero na svete. Púšť Salar de Uyuni leží v nadmorskej výške 3653 m.n.m. Pred niekoľkými tisíckami rokov to bolo jedno obrovské jazero, ktoré postupne vyschlo. Teraz ho tvorí púšť Salar de Uyuni, ktorá je najväčšia a Salar de Coipasa.

Práve v spomínanej Salar de Uyuni objavíte hotel, ktorý je postavený zo slaných tehál. Počas niekoľkodňovej túry po púšti sa určite zastavíte v tomto hoteli a budete tu nocovať. Je to skvelá atrakcia pre turistov, ktorú domáci ponúkajú v miestnych cestovných kanceláriách.

V noci sa treba pripraviť na chladné počasie. Cez deň síce môže byť na slnku príjemných 20 stupňov Celzia, po jeho západe teplota klesá na mínus 15 dokonca až mínus 20 stupňov.Dobrú noc a slané sny!Hotel ponúka príjemné aj keď chladné ubytovanie. Na výrobu postele opäť poslúžila soľ, ale nemusíte sa obávať. Okrem toho je slané lôžko vybavené matracom. Nielen postele, ale i ostatný nábytok a príslušenstvo sú v hoteli vyrobené zo soli. Sedieť budete na slanej stoličke a za slaným stolom. Neveriaci „tomáš“ sa môže presvedčiť na vlastnej koži alebo jazyku? Stačí obliznúť, čo je na dosah.

Do batožiny si určite pribaľte teplý spacák, ktorý vám neskôr v noci poslúži a zachráni od stupňujúcej sa zimy. Tí citlivejší na chlad spia dokonca v čiapke a rukaviciach. Ak si chcete dopriať teplú sprchu, určite si za ňu priplaťte v cestovnej kancelárii. Inak vás čaká iba ľadové prekvapenie.

A ak vás prepadne po návrate zo slanej krajiny šialená chuť na sladké, dajte si. Žiaľ, hotel vyrobený z cukru sme zatiaľ nenašli.

Všade naokolo je len soľ. Foto: WEBMAGAZIN.sk/Martina Miksová

Komentáre