Cestovanie

Najkrajšiu pláž nájdete v Austrálii, ale neokúpete sa tam

"Turimetta je jedna z najkrajších pláží, má len jednu chybu – dosť ťažko sa tam dá kúpať."

, 21. októbra 2012 6:00
Pláž Turimetta patrí k najkrajším na svete, hoci sa na nej nedá kúpať. Foto: bigpicture.ru
Ak sa náhodou niekedy vyberiete spoznávať krásy Austrálie, určite neobídete Sydney. Je to najväčšie a najstaršie mesto v Austrálii, bolo založené v roku 1788. V súčasnosti je hlavným mestom štátu Nový Južný Wales.

Tam sa oplatí žiť


Okrem toho, že Sydney patrí k najväčším turistickým lákadlám sveta, sa pravidelne objavuje aj v rebríčku miest najvhodnejších pre život. Má vysokú úroveň a svojim obyvateľom ponúka to, na čo my až tak zvyknutí nie sme. A pravdepodobne ani tak skoro nebudeme.

Turimetta patrí k najkrajším plážam na svete, hoci sa na nej nedá kúpať Foto: bigpicture.ru
Ak tam niekedy budete, neprehliadnite Prístavný most (Harbour Bridge) a budovu opery (Sydney Opera House). Keby ste si to po návrate domov našli na internete, asi by ste mierne ľutovali, že ste tam neboli. Takýchto zaujímavých miest Sydney skrýva ešte viac.

Sú tam krásne pláže, ktoré odporúčajú takmer všetci, ktorí už mali šťastie ich vidieť a navštíviť. K tým najznámejším patrí Bondi, ale aj Bronte, Tamarama, Clovelly, Coogee a Maroubra.
Turimetta patrí k najkrajším plážam na svete, hoci sa na nej nedá kúpať Foto: bigpicture.ru

Stačí len kúsok zájsť


K severným plážam Sydney patrí aj Turimetta. Patrí k najkrajším na svete a určite sa oplatí ju navštíviť, ak budete mať niekedy cestu okolo. Je dlhá 350 metrov a na celej svojej dĺžke ponúka pohľad, ktorý nikde inde na svete neuvidíte.

Veľmi radi sem prichádzajú najmä fotografi, pretože vedia, že na tejto pláži nafotia krásne zábery, a to za akéhokoľvek počasia. Či svieti slnko, či je zamračené alebo prší, Turimetta vyzerá stále neodolateľne.
Turimetta patrí k najkrajším plážam na svete, hoci sa na nej nedá kúpať Foto: bigpicture.ru

Má len jednu chybu


Ak si predstavujete totálne oddychovú dovolenku, počas ktorej si ľahnete na pláž a postavíte sa z nej len vtedy, keď vás prepadne hlad alebo keď sa stmieva, tak vás Turimetta sklame. Jej jedinou chybou je, že to nie je klasická dovolenková destinácia.Na tejto pláži sa veľmi neokúpete. Teda môžete to skúsiť, ale nadšenie vás pravdepodobne obíde. Jej dno je kamenné a nechodilo by sa vám po ňom veľmi dobre. Pobrežie tu nie je vhodné na plávanie.
Možno práve preto je táto pláž pomerne neznáma, ale je to tiché a upokojujúce miesto, ktoré musí vidieť každý, kto prejde okolo Sydney.

Komentáre