Cestovanie

Na Svetový deň cestovného ruchu budú v Nitre prehliadky i koncert

"Podujatie Dedičstvo staviteľa Tomascheka ich zasa 23. septembra zavedie za architektonickými pamiatkami v uliciach Nitry. "

TASR, 14. septembra 2023 15:25
Vstup na Nitriansky hrad Foto: TASR/Henrich Mišovič

Prehliadky mesta a jeho okolia, športové podujatie i tvorivé dielne ponúknu v Nitre oslavy Svetového dňa cestovného ruchu. Ako informovalo nitrianske turistické informačné centrum (TIC), jednotlivé podujatia sa budú konať od 16. do 30. septembra.

V rámci pripravených prehliadok sa turisti môžu 16. septembra vydať na Prechádzku jesennou prírodou v zoborských lesoch. Podujatie Dedičstvo staviteľa Tomascheka ich zasa 23. septembra zavedie za architektonickými pamiatkami v uliciach Nitry. Na 30. septembra je naplánovaný cyklovýlet popri rieke Nitra.

Súčasťou osláv Svetového dňa cestovného ruchu je Kláštorný beh prírodou Zobora, ktorý sa bude konať 24. septembra. "Tridsiate výročie fungovania TIC Nitra oslávime 27. septembra, kedy sa bude konať aj koncert Nostalgická Nitra. Festival Medokvet spojený s tvorivými dielňami, prednáškami o opeľovačoch, degustáciou medov a ďalšími podujatiami sa bude konať 30. septembra v Botanickej záhrade SPU," doplnili organizátori.


Komentáre