Cestovanie

Ilustrovaný sprievodca Košický detský pas má motivovať rodiny s deťmi

"Košický detský pas ponúka vyše 20 miest, napríklad zoo, Miklušova väznica, Steelpark – Park vedy, Hámor v Medzeve, Botanická záhrada UPJŠ, Múzeum letectva a ďalšie."

TASR, 20. júla 2021 10:40
Na archívnej snímke Dóm sv. Alžbety na Hlavnej ulici, vpravo Kaplnka sv. Michala v Košiciach 10. novembra 2020. Foto: TASR - Milan Kapusta

Spoznávať Košice a ich okolie môžu malí cestovatelia aj vďaka Košickému detskému pasu. Zbieraním zážitkov či odmien prostredníctvom tohto ilustrovaného sprievodcu chcú motivovať rodiny, aby v Košiciach strávili viac dní alebo aby sa do mesta znova vrátili. TASR o tom informovala riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu Visit Košice Michaela Podoláková.

Košický detský pas ponúka vyše 20 miest, ako je napríklad Zoologická záhrada Košice, Miklušova väznica, Steelpark – Park vedy, Hámor v Medzeve, Botanická záhrada Univerzity Pavla Jozefa Šafárika (UPJŠ) v Košiciach, Múzeum letectva a ďalšie. Jeho súčasťou sú ilustrované samolepky s postavičkou dobroducha Bukiho, ktorými sa deti odmeňujú za navštívený počet lokalít. Každé tri navštívené miesta im prinesú cestovateľské hodnosti, za ktoré si vo Visit Košice Infopointe na Hlavnej ulici vyzdvihnú vecné odmeny. Rodiny majú tiež šancu vyhrať víkendový pobyt v Košiciach.
Na snímke Steelpark, park vedy v Košiciach. Foto: TASR František Iván

„O Košický detský pas je medzi deťmi veľký záujem, čo nás mimoriadne teší. Aj keď náklady do tlače presiahli počet vyše 20.000 kusov, už teraz plánujeme jeho dotlač. Chceme, aby naozaj všetky deti, ktoré k nám prídu, svoj pas dostali,“ uviedla Podoláková s tým, že záujem oň rastie aj na strane poskytovateľov služieb, ktorí sa už teraz hlásia o zapojenie sa v budúcom roku.

Košický detský pas si je možné bezplatne vyzdvihnúť vo Visit Košice Infopointe na Hlavnej ulici v Košiciach. Deti už pri samotnom prevzatí získajú prvú cestovateľskú hodnosť – dobrodruh začiatočník.

Komentáre