Cestovanie
Fiľakovská samospráva ukončila revitalizáciu hradu a podhradia
TASR, 16. augusta 2020 14:15
Na snímke nové parkovisko a Fiľakovský hrad vo Fiľakove v okrese Lučenec 14. augusta 2020.  Foto: TASR - Branislav Caban„V podhradí sme zrekonštruovali a zachránili poslednú vežičku mestského opevnenia, kde vytvárame informačný bod. Vybudovali sme tu i parkoviská, prístupovú cestu a dokončili pešiu zónu. Pre návštevníkov sme postavili toalety, umeleckou bránou sme oddelili vonkajší priestor od hradného nádvoria,“ vymenoval primátor práce v podhradí.
Na snímke delová bašta Fiľakovského hradu vo Fiľakove v okrese Lučenec, ktorá bola v rámci skončenej obnovy zastrešená 14. augusta 2020. Foto: TASR - Branislav CabanDodal, že priamo na hrade zastrešili doteraz nezakrytú delovú baštu a zrekonštruovali takzvaný vínny domček, ktorý bude slúžiť na workshopy a ako remeselnícka dielňa hlavne pre detských návštevníkov.
V rámci uvedeného programu podľa Agócsa spolupracovali s tromi partnermi zo Slovenska a Maďarska, pričom dokopy získali 2,2 milióna eur. „Z toho Fiľakovo dostalo 920.000 eur a k tomu sme priložili naše spolufinancovanie približne 240.000 eur,“ konkretizoval primátor.
PREČÍTAJTE SI AJ:
- V Ľutine je na jednom mieste viac ako 40 drevených chrámov
 - Jelšavský starý hrad ponúka históriu, túru i výhľady
 - Mystické Slanské vrchy sú plné tajomstiev, užijú si ich aj deti
 - Jedným z lákadiel Vinianskeho hradu je stredoveký šliapací žeriav
 - Múzeum studenej vojny sa nachádza sedem metrov pod zemou foto
 








