Biznis

3 výborné aplikácie, ktoré vám vytvoria v peniazoch prehľad

"Mobilné telefóny nosíme pri sebe prakticky neustále. Využiť ich potenciál je možnosťou, ktorej ignorovaním sa môžeme pripraviť o napríklad aj o prehľad vo svojich peniazoch."

Erik Stríž, 29. mája 2013 10:00
Ilustračná fotografia Foto: Check.me
Mať pritom aspoň základnú kontrolu nad svojím rozpočtom je podmienkou rozumnej práce s peniazmi a vedenia vysnívaného životného štýlu. Mobilné aplikácie dokážu túto potrebu naplniť vskutku efektívne a majú dokonca potenciál spraviť zo zaznamenávania výdajov a príjmov príjemnú záležitosť.

Aplikácia Mint Foto: Mint

Aplikácia Mint


Aplikácia Mint pre zariadenia s Androidom a iOS združuje všetky vaše osobné financie na jedno miesto, ku ktorému máte prístup prakticky odkiaľkoľvek. Je jedno, či ste peniaze minuli v bare, v reštaurácii alebo doma pri nákupe trička cez internet, vždy máte možnosť okamžite zaznamenávať všetky výdavky cez smartfón, tablet alebo aj počítač.

Aplikácia je bezplatná a náklady nielenže kategorizuje, ale v tabletovej verzii ich aj prevádza do vizuálne atraktívnych grafov. Aplikácia Mint je chránená heslom a tým pádom zabezpečená pred zneužitím. Keďže sa v Minte pracuje s účtami, môžete aplikáciu deaktivovať aj na diaľku. Význam to má predovšetkým pri strate alebo krádeži smartfóni či tabletu.

Aplikácia You Need A Budget - YNAB Foto: YNAB

You Need A Budget


YNAB, ako je táto aplikácia označovaná vo forme akronymu, je veľmi jednoduchá na používanie, vďaka čomu si získava pozornosť mnohých, predovšetkým začínajúcich, klientov finančných aplikácií.

YNAB umožňuje používateľovi vo veľmi jednoduchom procese spravovať svoje výdaje a príjmy, pričom pozornosť venuje vášmu finančnému zostatku. Cieľom aplikácie je prinútiť jej majiteľa , aby získal prehľad vo svojich peniazoch a dbal na to, aby mal po ruke vždy nejaké zostatkové pre nečakané udalosti. To znamená, že pokiaľ nemáte s používaním podobného softvéru skúsenosti, ale máte záujem učiť sa novým veciam, YNAB je pre vás rozumnou voľbou.

YNAB je aplikácia vhodná pre mnohé zariadenia, počnúc lacnými Android telefónmi, až po hi-end zariadenia ako Samsung Galaxy S4, HTC One alebo Apple iPhone 5 so systémom iOS.

Aplikácia Check - Bills & Money Foto: Check.me

Check - Bills & Money


Služba Check je v porovnaní s dvomi predchádzajúcimi značne rozsiahlejšia a zaraďuje sa medzi tie najlepšie na svete. Skúsenejší používatelia mobilných finančných služieb ju poznajú aj ako Pageonce a plne jej dôverujú. Aplikácia Check prináša do osobných financií mimoriadny prehľad, ktorý nie je podmienený manuálnym zadávaním údajov.

Základom služby Check je aktívny monitoring vašich účtov, upozorňovanie na ich termíny splatnosti, kategorizácia príjmov a nákladov. Aplikácia môže byť prepojená aj s vašim bankovým kontom a upozorňuje na všetky vykonané platby. Význam to má najmä v dnešnom svete, v ktorom ani peniaze na bankovom účte nie sú v bezpečí. V prípade, že na vašom bankovom účte prebehne akákoľvek väčšia transakcia, okamžite na ňu aplikácia upozorňuje vo forme push správy.

Vývojár služby Check zákazníkom ponúka trojitú ochranu a až 128-bitové šifrovanie. Pred zneužitím hesiel a iných údajov je aplikácia zabezpečená nezávislými dodávateľmi ochranných nástrojov, konkrétne s TRUSTe, McAfee, Hacker Safe a VeriSign. Navyše, túto aplikáciu si nenainštalujete na hocijaké Android zariadenie - aj to musí spĺňať bezpečnostné štandardy. Do ideálnej pozície sú postavené zariadenia so systémom iOS od Apple, pretože na nich nie je možný beh žiadneho škodlivého kódu a aplikácia je tak 100% zabezpečená.

Komentáre