Auto&Techno

Zažite neprekonateľnú rýchlosť s novým MINI

"DNA značky MINI sa nezaprie, prichádzajú s novým MINI John Cooper Works GP."

, 26. septembra 2012 6:00
MINI John Cooper Works GP Foto: MINI
Značka MINI prináša najnovšie stelesnenie závodného dedičstva. Pred viac ako 50 rokmi legendárny dizajnér športových áut John Cooper vyvinul verziu klasického MINI. Toto auto si vybojovalo vysokú pozíciu v motorovom športe a bolo trojnásobným víťazom Rally Monte Carlo.

Najnovší model MINI John Cooper Works GP je doteraz najrýchlejším a najšportovejším autom, aké táto značka kedy vyvinula. Dokáže vyvinúť rýchlosť až 242 km/h. Svojho predchodcu prekonal na nemeckom okruhu Nürburgring až o 18 sekúnd. Rýchlosť nezaprie, štýl tiež nie. Majitelia najnovšieho modelu sa budú mať čím pochváliť.
MINI John Cooper Works GP Foto: MINI

Veľa šťastných majiteľov nebude


MINI pripravuje svoj najrýchlejší model v limitovanej edícii. Dokonalú rýchlosť a neskutočné zrýchlenie si vychutná 2000 šťastných majiteľov. Model sa predstaví na parížskom autosalóne koncom septembra.

Prekonáva rýchlostné bariéry


Technológia motora, ktorá je pre MINI charakteristická, nezaprie svoje DNA ani v najnovšom modeli MINI John Cooper Works GP. Značne upravený štvorvalcový turbo motor môže vyvinúť výkon až 160 kW (218 k).

Upravený motor s objemom 1,6 l má hliníkový blok. Zosilnené piesty, odľahčený kľukový hriadeľ, spevnená hlava valcov a výfukové ventily sú plnené sodíkom. Na presné dávkovanie paliva sa môžete spoľahnúť – zabezpečuje ho priame vstrekovanie.

MINI John Cooper Works GP Foto: MINI
Ak sa vám náhodou niekedy stalo, že vás pri rozbiehaní na zelenej na semafore predbehol autobus, verte, že s novým MINI sa vám to už nikdy nestane. Dosahuje zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 6,3 s. Namiesto pomalého rozbiehania a ešte pomalšieho preraďovania z jednotky do dvojky sa pripravte na zážitok porovnateľný s niektorými pretekmi.

Jednoducho zrýchli, jednoducho zabrzdí


Zabrzdiť vo vysokej rýchlosti tiež nebude problém a pri nárazovom zabrzdení za sebou nepotiahnete čiaru na ceste dlhú cez polovicu ulice. MINI John Cooper Works GP je vybavený extra silným športovým brzdiacim systémom.

MINI John Cooper Works GP Foto: MINI
Okrem toho má nastaviteľný podvozok a špecifické kolesá z ľahkých zliatin. Športové pneumatiky zaistia vynikajúcu ovládateľnosť.

Patrí k najľahším vo svojej triede


Aj napriek všetkým svojim vymoženostiam a technologickým dokonalostiam patrí k najľahším autám vo svojej triede. Váži 1160 kg.

Zatiaľ sa nevie presne, kedy si najrýchlejšie MINI budú môcť záujemcovia kúpiť. Do výroby by sa ale malo dostať pravdepodobne ešte tento rok.

Komentáre