Auto&Techno

Významné personálne zmeny v Microsofte

"Steven Sinofsky, osoba zodpovedná za systém Windows, prehliadač Internet Explorer a službu SkyDrive, odišiel z Microsoftu nečakane po uvedení nového Windows 8. "

Erik Stríž, 14. novembra 2012 19:00, aktualizované 14. novembra 19:37
Steven Sinofsky Foto: Google
Steven Sinofsky bol v Microsofte zodpovedný za najúspešnejší produkt spoločnosti, za operačný systém Windows a niekoľko ďalších projektov. Manažoval nielen ich vývoj, ale aj marketingovú propagáciu. Len mesiac po tom, čo sa do celosvetového predaja dostala nová generácia Windowsov s označením 8, Microsoft ohlásil Sinofského odchod na svojom oficiálnom blogu.

Steven Sinofsky, Julie Larson-Green a Tami Reller Foto: Mashable, Allthingsd.com
Jeho pozícia bola rozdelená na dve samostatné, ktoré obsadili dámy Julie Larson-Green a Tami Reller. Julie Larson-Green je zodpovedná za technické vedenie softvérových a hardvérových produktov spadajúcich do divíze Windows, Tami Reller je poverená marketingovou komunikáciou rovnakej divíze. Zaujímavý je fakt, že svoje činnosti začali vykonávať okamžite po tom, čo Steven Sinofsky Microsoft opustil.

Najnovšia generácia systému Windows je revolučná, pretože poskytuje vývojárom jednotné prostredie pre tablety, smartfóny, notebooky aj počítače. Okrem tohto apektu je generácia 8 aj najzásadnejšou dizajnovou zmenou v histórii Windowsu. Microsoft už oznámil, že chce z neho vytvoriť najväčšiu digitálnu platformu na svete, čo v tejto chvíli vôbec neznie ako prehnaná ambícia. Pri tom všetkom, čo projekt Windows ponúka nielen používateľom, ale aj vývojárom, má potenciál zabrať významnú časť trhu s mobilnými zariadeniami (smartfónmi a tabletmi) a efektívne ich prepojiť s počítačmi.

Julie Larson-Green a Tami Reller

Obe nástupkyne po Sinofskom majú za sebou úspešnú kariéru v Microsofte, pričom Larson-Green v ňom pôsobí už od roku 1993. Začínala v divízii prehliadača Internet Explorer, neskôr sa aktívne venovala rozvoju kancelárskeho balíka Office. Tami Reller sa v Microsofte pohybuje od roku 2001, kedy gigant odkúpil firmu Great Plains Software. Od roku 2007 pracuje priamo v tíme zabezpečujúcom rozvoj systému Windows.

Komentáre