Auto&Techno

Státisíce hier a aplikácií prináša tablet NEXUS 7

"Prvý 7-palcový štvorjadrový tablet na svete s operačným systémom Android™ 4.1, Jelly Bean je dostupný už aj na Slovensku."

, 6. októbra 2012 6:00
NEXUS™ 7 Foto: Nexus
NEXUS™ 7 je prvým tabletom z kategórie produktov Google NEXUS a zároveň aj vlajkovou loďou operačného systému Android™ 4.1, Jelly Bean. Kombinuje hardvér navrhnutý spoločnosťou ASUS s najnovšou verziou operačného systému Android a možnosťami zábavy v podobe 600-tisíc aplikácií a hier, ktoré nájdete v digitálnom obchode Google Play.

Ponúka to najlepšie, čo Google má


NEXUS 7 je vybavený štvorjadrovým procesorom NVIDIA® Tegra® 3. Ten sa postará o to, aby sa internetové stránky načítali rýchlo, aby bolo hranie hier plynulé a s výbornou odozvou a aby bola práca s viacerými aplikáciami naraz bezproblémová.

12‐jadrová GeForce® GPU sa stará o lepší grafický výkon a patentovaná technológia 4-PLUS-1™ CPU ponúka lepší výkon, keď ho potrebujete a efektivitu spotreby energie, ak výkon nie je potrebný. Záleží na vás, ktorý variant zvolíte.

Zlepšila sa ostrosť farieb


Displej má rozlíšenie 1280x800. S ním dokáže NEXUS 7 oživiť aplikácie, hry, knihy aj filmy. NEXUS stavil na novú technológiu ASUS truVivid, ktorá vylepšuje ostrosť farieb a jas. Zorný uhol je 178-stupňový.

Vďaka technológii Corning® FIT Glass, ktorá zabezpečuje odolnosť voči poškriabaniu a vystuženému nešmykľavému šasi je tablet robustný a spĺňa požiadavky zákazníkov na prenosné zariadenie. Poskytujúc 9,5 hodinovú výdrž batérie v tele, ktoré je hrubé 10.5mm a váži 340g, ponúka zariadenie portabilitu bežnej papierovej knihy.

NEXUS™ 7 Foto: Nexus
NEXUS 7 v sebe ukrýva výkonný štvorjadrový procesor NVIDIA Tegra 3, ktorý ponúka plnohodnotný zážitok z mobilného hrania. Hry sú vylepšené vďaka senzorom, ktorými je tablet vybavený, vrátane gyroskopu, akcelerometru a technológii NFC, ako aj dotykovému displeju, ktorý podporuje ovládanie až 10 prstami, a umožňuje hranie hier a preskúmanie viac ako 600-tisíc aplikácií v digitálnom obchode Google Play™ pomocou dotykového ovládania alebo nakláňania tabletu.

Je rýchlejší a intuitívnejší


NEXUS 7 je poháňaný operačným systémom Android 4.1 Jelly Bean. Vďaka inteligentnejším notifikáciám, umožňujúcim rýchlu odozvu, novým widgetom s dôležitými informáciami a jednoduchým možnostiam prispôsobenia domovskej obrazovky je Android rýchlejší a intuitívnejší ako predtým.

Služby spoločnosti Google najlepšie fungujú na Androide, pretože všetky používateľské dáta sú po prihlásení do Google účtu okamžite dostupné a synchronizované v cloude, ako aj s ostatnými tabletmi, telefónmi a počítačmi. Tablet je vybavený aplikáciami ako je Gmail™, Chrome™, Google+™ a YouTube™.

Môžete si vybrať príslušenstvo


Používateľom, ktorí požadujú dodatočnú ochranu, ponúka NEXUS 7 voliteľné príslušenstvo vo forme ochranného inteligentného obalu (smart cover). Inteligentný obal je dostatočne odolný a zároveň aj pohodlný, polymérový nešmykľavý povrch chráni tablet pred údermi a škrabancami. Obal je dostupný v šiestich farebných prevedeniach a umožňuje používateľom prispôsobiť si tablet svojmu životnému štýlu.

NEXUS 7 so 16 GB pamäťou bude na Slovensku dostupný 10. októbra za odporúčanú koncovú cenu 229€ s DPH.

Komentáre