Auto&Techno

Vychutnajte si hudbu na každom kroku. S novými iPodmi

"Apple predstavil nový prehľadnejší iTunes, s ktorým prináša aj nový iPod nano a iPod touch."

, 3. októbra 2012 13:00
iPod touch Foto: Apple
Gigantická spoločnosť Apple prichádza s ďalšími novinkami. Najprv predstavila svoj najnovší iPhone 5, potom prešla na nový iTunes, ktorý je prehľadnejší a graficky krajší. iTunes je najväčší obchod s hudbou, je najpoužívanejší a ľuďmi veľmi obľúbený. Nájdete v ňom viac ako 26 miliónov skladieb. Podľa viacerých štatistík si odtiaľ používatelia doteraz kúpili a stiahli viac ako 20 miliárd piesní. Tomuto sa hovorí skvelý biznis.

U nás je iTunes dostupný od minulého roku, no už teraz tu má veľmi veľa fanúšikov.

Apple si posvietilo na to, odkiaľ ľudia sťahujú piesne z iTunes. Zistili, že za minulý rok bolo až 66 percent skladieb stiahnutých z iOS zariadení. Práve to bolo hlavným podnetom, prečo sa rozhodli stránku redizajnovať a prispôsobiť pre tieto zariadenia.

Prichádzajú nové iPody


Podľa štatistík je iPod najobľúbenejším prehrávačom hudby. Predalo sa približne 350 000 kusov, takže sa dá povedať, že jeho slúchadlá sú v mnohých ušiach po celom svete. Spoločnosti Apple teda nič nebráni v tom, aby vo svojej tradícii vyrábania najobľúbenejších prehrávačov hudby pokračovala.

iPod nano Foto: Apple
Ako prvý predstavili iPod nano. Rovnako ako jeho predchodca má dotykovú obrazovku, ale nabral trochu na veľkosti. Displej je 2,5-palcový a rozlišuje multidotykové gestá.

Apple sa pohral s ovládaním iPodov a vďaka inováciám môžete svoj prehrávač ovládať aj bez toho, aby ste videli na displej.

iPod nano je hrubý 5,4 mm. Môžete si ho vybrať vo svojej obľúbenej farbe, pretože dostupný bude až v šiestich farebných odtieňoch.

iPod nano Foto: Apple
Na svojom iPod nano môžete známym, prípadne aj neznámym, ukazovať svojej fotografie, pretože mu nechýba prehliadač. Rovnako jednoducho si môžete prehrať video alebo využiť FM tuner, Bluetooth a funkcie služby Nike+.

O výdrž nového iPodu nano sa nemusíte vôbec báť. Hudbu dokáže prehrávať až 30 hodín. Potom ho dobijete cez nový Lighting konektor.

Druhou novinkou je iPod touch


Apple predstavuje piatu generáciu iPodu touch. Ako inšpirácia pre jeho 4-palcový displej poslúžil nový iPhone. Obsahuje dvojjadrový čip A5 z iPhone 4S. Kamera sa tiež podobá tej, ktorá je súčasťou iPhonu, má nový 5 Mpx čip a dokáže nahrávať Full HD video.

iPod touch Foto: Apple
iPod touch je hrubý 6,1 mm a váži len 88 g. Je hliníkový a miesto na konektor slúchadiel, Lighting konektor a reproduktor nájdete na jeho spodnej strane.

Vyberať si môžete z piatich rôznych farieb. Pribalia vám aj nové slúchadlá EarPods.

Komentáre