Auto&Techno

Viac energie a dynamiky v novej Toyote Auris

"Nová generácia Toyoty Auris sa bude dať kúpiť aj s hybridným motorom."

, 23. septembra 2012 6:00
Toyota Auris Foto: Toyota
Toyota zaútočila na segment C a prichádza na trh s novou generáciou modelu Auris. Je odvážnejší, dynamickejší a lepšie vybavený. Automobilka pri jeho výrobe išla za jednoznačným cieľom, ktorý sa dá zhrnúť tromi slovami – kvalita, trvanlivosť a spoľahlivosť. No aj napriek tomu to nový Auris nebude mať ľahké, pretože v tomto segmente bude mať ťažkých súperov ako nová Honda Civic, Hyundai i30 alebo siedma generácia Volkswagenu Golf.

Už na pohľad je Auris lepší ako ten predchádzajúci. Jeho dizajn je odvážnejší a presvedčivejší. Je o 30 mm dlhší ako jeho predchodca, a je nižší, čo mu dodáva dynamický charakter. Jeho interiér je takisto vylepšený, pôsobí moderne a sebaisto.

Zbaliť toho môžete dosť


Ak plánujete dovolenku autom alebo sa chystáte vyplieniť nákupné centrá s označením výpredaj, môžete sa na toto auto spoľahnúť. Dostanete do neho dosť vecí a nemusíte rozmýšľať, ktorú kozmetiku nebudete potrebovať, aby ste sa zbalili do jedného kufra. Auris odnesie všetko. Jeho batožinový priestor má objem 360 l. Samozrejme, že pre osemčlenné rodiny s dvomi kočíkmi sa to nezdá ako dostatočný priestor, ale na obyčajné používanie v meste je toto auto ako stvorené.

Toyota Auris Foto: Toyota
Auris má aj hybridnú verziu. V takýchto autách väčšinou batérie ukrajujú z priestoru, ale Toyota to vymyslela inak. Batérie schovali pod zadné sedadlá, takže hybridná verzia má rovnako veľký batožinový priestor ako klasický Auris.

Viacero motorov na výber


Motory si môžete vyberať, aké len chcete. Sú rozdelené na benzínové, dieselové a hybridné. Predpokladá sa, že na trh by sa mali dostať presne v tretinových množstvách.

Toyota Auris Foto: Toyota
V prípade benzínových motorov sa dá vyberať z dvoch možností. Jeden má objem 1,33 l a druhý 1,6 l. Zaujímavá je hybridná verzia HSD, ktorá má objem 1,8 l.

Dieselové motory sú tiež dva, majú objem 1,4 l a druhý 2,0 l. Povrávalo sa, že Auris bude prvá Toyota s dieselovými motormi od BMW. No boli to naozaj len zákulisné reči, pravda to nie je. Toyota normálne pokračuje svojimi dieselovými motormi.

Pridal na dĺžke, ubral na výške


Toyota pridala novému modelu 30 mm na dĺžku. Jeho celková dĺžka je 4275 mm. Šírka mu ostala taká istá ako u predchádzajúcej generácie, je to 1760 mm, čo je vhodné aj pre tých, ktorí sa boja, že by autom netrafili medzi dva stĺpy v podzemnej garáži.

Toyota Auris Foto: Toyota
Vysoký je 1460 mm. Predchádzajúci Auris patril vo svojom segmente k najvyšším autám, no keďže mu teraz ubrali, zrazu patrí k najnižším. Túto extrémnu zmenu vzhľadom na ostatné autá však spôsobilo len 55 mm, ktoré novej generácii tvorcovia ubrali.

Kúpiť sa bude dať už onedlho


Nový model Toyota Auris sa na trh dostane pravdepodobne ešte tento rok. Všetci nadšenci tohto štýlového auta môžu začať šetriť, lebo od spustenia predaja nás delí len pár výplat.

Komentáre