Auto&Techno

Toto je nositeľ najnovšieho systému Android 4.2

"Nový smartfón od spoločnosti LG je tenký, výkonný, dizajnovo vyvážený a nesie najpokrokovejší systém od Google, aký kedy vznikol. LG Nexus so 4,7 palcovým True HD displejom."

Erik Stríž, 9. novembra 2012 6:00
LG Nexus Foto: LG
Výrobcovia mobilných telefónov sa neustále predbiehajú v tom, ktorý z nich predstaví lepší produkt. Existujú však určité technologické limity a novo predstavené zariadenia sú si navzájom tak podobné, že zákazník sa musí rozhodovať na základe sympatií k tej či ktorej značky. Pre tých, ktorí dlho čakali na poriadny smartfón od LG sa konečne dočkali, dokonca aj s pridanou hodnotou – úplne novým Androidom.

Fotiť a nakrúcať naraz? Dá sa to


Smartfón LG Nexus je 4 vybavený IPS displejom s uhlopriečkou 4,7 palca a ohromujúcim rozlíšením 1280×768 bodov. Jemnosť zobrazenia je teda 320 DPI, čo je viac ako bežná tlačová kvalita fotografií! Ochrana displeja pred poškriabaním a prasknutím je zabezpečená špeciálnym sklom Gorilla Glass 2 od spoločnosti Corning. Kamera zaznamenáva video v rozlíšení Full HD, teda 1920 × 1080 bodov, fotoaparát produkuje 8 Mpx snímky. Zaujímavosťou je, že prostredie pre kameru a fotoaparát je spojené do jedného a počas nahrávania HD videa je možné zaznamenávať aj fotografie v plnom rozlíšení.

LG Nexus Foto: LG
Aby to všetko bolo možné a aby bez problémov na veľkom displeji bežali aj náročné 3D hry, je potrebný nadštandardný výkon. V tomto smere je LG Nexus 4 členom elitnej skupiny smartfónov, pretože je vybavený štvorjadrovým 1,5 GHz procesorom uloženom v čipsete Qualcomm Snapdragon. Operačná pamäť RAM dosiahla hodnotu až 2 GB, ktorá je typickou pre notebooky. Telekomunikačné technológie sú v prípade Nexusu 4 nastavené na vyšší štandard, okrem nevyhnutného Wi-Fi a Bluetooth 4.0 čipsetu telefón podporuje HSPA siete, A-GPS a dokonca aj GLONASS, novú ruskú platformu pre určovanie polohy. Výčitka môže byť smerovaná jedine k neprítomnosti technológie LTE. Vzhľadom k tomu, že LTE beží už aj na Slovensku a je to najrýchlejšia forma prenosu dát na veľké vzdialenosti, môžu túto drobnosť niektorí zákazníci považovať za dôvod k odmietnutiu kúpy.

Prináša to najlepšie od Google


"To je prvýkrát, čo sme spolupracovali s LG pri tvorbe telefónu Nexus," povedal Andy Rubin, Senior Vice President mobilného a digitálneho obsahu Google. "LG prinieslo do projektu extra výnimočný talent a výsledkom je funkciami nabitý prístroj, ktorý skvele padne do ruky a je veľmi rýchly."

LG Nexus Foto: LG
Nexus 4 prináša to najlepšie od Googlu – systém Android 4.2 Jelly Bean. Napriek tomu, že názov systému ostal rovnaký, ponúka viacero vylepšení, ktoré v spojení so špičkovým hardvérom od LG vytvárajú optimálne riešenie pre ľudí, ktorí od telefónu očakávajú súčasné maximum. V prípade smartfónu ide predovšetkým o vylepšenie softvérového spracovania video záznamu a panoramatického fotomódu, ako i o celkové doladenie prostredia. V tabletoch s týmto systémom bude dokonca možné spravovať používateľské kontá podobne, ako na počítačoch. LG Nexus 4 bude dostupný v dvoch verziách, s 8GB a 16GB pamäťou, už od polovice novembra.

Komentáre