Auto&Techno

Toto je najväčší LED televízor na svete!

"Na berlínskom veľtrhu IFA 2012 predstavila značka Sharp svoju obrovskú LED televíziu."

, 23. septembra 2012 8:00
LED televízor Aquos od Sharp Foto: Sharp
Spoločnosť Sharp na tomto trhu oslávila, že zákazníkom ponúka najrôznejšie inovácie už 100 rokov. Tým najzaujímavejším, čo tu ponúkli, je jednoznačne najväčší LED televízor na svete.

Veľké obrazovky ponúkajú veľké emócie. Čím väčšia je uhlopriečka vášho televízora, tým viac sa môžete vžiť do toho, čo pozeráte. Vidíte niečo, no máte pocit, že ste toho súčasťou. Presne ako v kine, kde je plátno tak obrovské, že nestíhate sledovať naraz vľavo aj vpravo. Tento pocit môžete zažiť aj doma. Vďaka najväčšiemu LED televízoru od spoločnosti Sharp.

Toľko palcov pohromade sa tak ľahko nevidí


Na berlínskom veľtrhu IFA 2012 mali ľudia prvýkrát možnosť uvidieť 90-palcový LED televízor AQUOS. Má výšku viac ako 1,2 m a uhlopriečku 229 cm, čím sa stal najväčším LED televízorom na svete. Sharp odporúča, aby ste si sadli 3,5 m pred neho. Práve v tejto vzdialenosti zažijete to, čo vám iný televízor neponúkne, a prežijete tie najsilnejšie emócie z pozerania vášho obľúbeného programu.

LED televízor Aquos od Sharp Foto: Sharp
Ohromujúca je aj kvalita zobrazenia. Ostrý a jasný obraz ponúka v najvyššom HD rozlíšení 1080 p. Tie farby a detaily vás jednoducho uchvátia. Ak máte radi napríklad šport, tak pri jeho sledovaní na tomto televízore budete mať pocit, že sedíte priamo na štadióne.

Zaujímavý je aj dizajn


Nemusíte mať obavy, že by LED televízor AQUOS nevyzeral vo vašej obývačke dobre. Jeho dizajn je moderný, elegantný a štýlový. Má tenký rám, ktorý je v hliníkovom vyhotovení. Kombinácia, ktorú vytvára pôsobivá veľkosť obrazovky a atraktívneho dizajnu skrášli vašu obývačku a dodá jej maximálne moderný nádych.

Aj napriek tomu, že je LED televízor AQUOS obrovský, je ľahký a tenký. Bez podstavca váži len 64 kg a jeho hrúbka je menšia ako 12 cm. To znamená, že ho bez problémov upevníte aj na stenu. Nechýba mu ani technológia priameho LED podsvietenia, ktorá je tak energeticky úsporná, že AQUOS má zacielené na európsky energetický štítok A+.
LED televízor Aquos od Sharp Foto: Sharp

Užijete si aplikácie


Vďaka platforme AQUOS NET+ budete mať priamy prístup k rôznym aplikáciám, ako je Youtube, Twitter a mediálne knižnice televíznych staníc. Okrem toho tomuto televízoru nechýba vstavaný trojitý HD tuner (DVB-T/DVB/C-DVB/S2) a prehrávač médií, v ktorom môžete známym ukázať všetky fotografie, videá a môžete si pustiť hudbu z USB alebo priamo z domácej siete.

Už sa neviete dočkať?


Tento televízor predstavila spoločnosť Sharp na berlínskom veľtrhu IFA 2012. Mnohí sa už teraz nevedia dočkať, kedy ho budú mať doma. Na to si ale ešte chvíľu počkáme. Na európske trhy sa dostane až v lete roku 2013.

Komentáre