Auto&Techno

Renault Clio je malé auto, do ktorého sa zmestí celá rodina

"Renault Clio sa hodí každému, pretože všetci si môžu interiér prispôsobiť svojim predstavám."

, 23. septembra 2012 6:00
Renault Clio Foto: Renault
Renault Clio sa predáva už 22 rokov a za túto dobu si ho kúpilo približne 11,5 milióna ľudí. Tento rok prichádza so svojou štvrtou generáciou, ktorú ponúka výhradne v päťdverovej verzii ako malé rodinné auto. Je skvelou voľbou najmä do mesta, pretože aj napriek tomu, že sa do neho zmestí celá rodina, je pomerne malé a dá sa s ním dobre parkovať.

Dizajnovo je to auto, za ktoré sa na parkovisku určite nebudete hanbiť. Jeho tvary sú oblé a zaujímavé sú najmä denné LED diódy, ktoré umiestnili v maske chladiča po bokoch znaku Renault. Kľučky na zadných dverách sa skrývajú blízko C-stĺpika karosérie. Renault Clio sa bude predávať v ôsmich farebných vyhotoveniach, čo zaručuje, že výber farby vám nezaberie celý pracovný čas po dobu jedného mesiaca.

Z Renaultu Clio si môžete vyrobiť to, čo vy chcete. Celé auto si noví majitelia môžu upraviť vďaka výberu rôznych krytov zrkadiel, mriežok chladiča, zadných bočných líšt, nižších chráničov dverí, diskov kolies a rôznych grafických vyhotovení strechy.

Štýlový interiér si každý vytvorí podľa seba


Interiér nového Renaultu Clio tiež nie je na zahodenie. Opiera sa o štyri základné farebné schémy. Štýlová je najmä palubná doska, ktorá je tvarovaná do podoby leteckého krídla. Celkový dojem dotvárajú čierne a chrómové detaily.

Renault Clio Foto: Renault
Vnútri si svoje Clio môžu majitelia tiež upraviť podľa svojich predstáv. Pre personalizáciu interiéru sa v menu nachádzajú rôzne kryty palubnej dosky, rôzne panely dverí, volanty, kľučky, okolia radiacej páky, lemovania výduchov ventilácie, materiály čalúnenia alebo koberčeky.

Dominantou sú inovácie


Premostenie medzi autom a vonkajším online svetom predstavuje systém R-Link. Je to integrovaný tablet pripojený k autu a k internetu. Má širokouhlý dotykový displej s uhlopriečkou 18 cm a intuitívne hlasové ovládanie. Každý si môže domácu obrazovku nastaviť podľa seba, aby mal bezpečný a jednoduchý prístup k najdôležitejším a najčastejšie používaným funkciám.

R-Link je prepojený s vlastnými elektronickými systémami automobilu, čo umožňuje analýzu správania sa vodiča. Funkcia eko-jazdy potom poskytuje rady, ako ešte viac znížiť spotrebu.

Renault Clio Foto: Renault
V tomto aute už nikdy nezmeškáte žiadny koncert, pretože si ho môžete urobiť aj počas jazdy. Všetky verzie nového Renaultu Clio majú do predných dverových reproduktorov integrovanú audio aparatúru Renault Bass Reflex. Vďaka nej sú basové frekvencie mocnejšie a hranica nasýtenia je posunutá omnoho vyššie.

Samozrejmosťou všetkých verzií nového Clio sú jack vstupy, USB port a bluetooth. Doplniť sa dá aj cúvacia kamera a bezkľúčový vstup.

Na výber tri motory


Renault Clio bude dostupný s tromi motormi, dvomi benzínovými a jedným naftovým. Benzínový trojvalec 0,9TCe má výkon 67 kW (91 k), benzínový motor 1,2TCe má výkon 90 kW (122 k). Naftový motor 1,5dCi má výkon 67 kW (91 k).

Nový Renault Clio je malé auto, no je skvelým riešením pre rodinu v meste. Nie je problém s ním zaparkovať a taktiež nie je problém ním odviezť celú rodinu.

Komentáre