Auto&Techno

Nový Sony Xperia Tablet S si môže trochu vypiť

"Telo tabletu je odolné voči postriekaniu, ale vziať ho pod vodu nemôžete."

, 23. septembra 2012 6:00
Sony Xperia Tablet S Foto: Sony
Svoj najnovší tablet predstavila spoločnosť Sony na medzinárodnom veľtrhu IFA 2012 v Berlíne. Na internete sa už dlhšiu dobu objavovali rôzne správy, ale nikto presne nevedel, ako to s tabletom naozaj bude. V Berlíne sa všetko vyjasnilo, jediné, čo ostáva vo hviezdach, je jeho cena na našom trhu.

Dizajnovo sa nezmenil


Ak poznáte minuloročný model tabletu od Sony, tak v podstate poznáte už aj najnovší model. Na svojho predchodcu sa veľmi podobá. Možno sa výrobcovia nechceli sústrediť na túto stránku, ale zamerali sa len na technológie, systémy a aplikácie.

Zmenilo sa napríklad to, že telo tabletu je odolné voči vode. Nemusíte mať stres z toho, že vám kvapne na neho z kávy, nič sa nestane. Fotiť si krásy podmorského sveta s ním ale tiež nemôžete. Keď ho budete kropiť, myslite na to, že všetko treba robiť s mierou.

Sony Xperia Tablet S Foto: Sony
Najnovší Sony Xperia Tablet S bude mať displej s 9,4-palcovou uhlopriečkou a rozlíšením 1280 x 800 bodov. Maximálny výkon zabezpečuje 4-jadrový procesor Nvidia Tegra 3 a 1 GB operačnej pamäte.

S operačným systémom Google Android


Sony Xperia Tablet S bude na trh uvedený s operačným systémom Google Android. K dispozícii však bude len s jeho predposlednou verziou. Aktualizácia na najnovší systém Jelly Bean by mala byť v blízkej dobre k dispozícii, takže o žiadne vymoženosti neprídete.
Sony Xperia Tablet S Foto: Sony

Prinášajú rôzne aplikácie


Ak ste fanúšikmi viacerých sociálnych sietí a radi zdieľate svoje fotografie, videá, informácie a všetko podobné s ostatnými priateľmi, tak si s najnovším tabletom od Sony určite užijete. Sony pre vás pripravil aplikácie Sociallife, v ktorej sa združujú ako keby pod jednou strechou všetky sociálne siete.

Small Apps sa postará o to, aby boli aplikácie schopné bežať v samostatnom okne nad ostatnými aplikáciami.
Samozrejmosťou je plnohodnotná dátová konektivita vrátane 3G modulu, WiFi, GPS a Bluetooth.

Vyberte si pamäť


Sony ponúka tri pamäťové verzie tohto tabletu. Môžete si zabezpečiť verziu so 16 GB integrovanej pamäte. Ak chcete viac a myslíte si, že máte toho veľa čo ukladať, zvoľte radšej verziu s 32 GB integrovanej pamäte. V prípade, že chcete do tabletu uložiť takmer celý váš život, tak máte k dispozícii Sony Xperia Tablet S až s 64 GB integrovanej pamäte.

Sony Xperia Tablet S Foto: Sony
Ukladať si môžete napríklad fotografie, ktoré si týmto tabletom urobíte. Nachádza sa na zadnej strane a má objektív 8 Mpx.

Batéria by vám mala vydržať desať hodín. Na trh sa Sony Xperia Tablet S dostane pravdepodobne ešte v priebehu septembra aj s bohatým príslušenstvom, ktorého súčasťou bude integrovaná klávesnica.

Komentáre