Auto&Techno

Nové televízory Samsung posúvajú hranice inovácie

"Na berlínskom veľtrhu sa v hlavných úlohách predstavili OLED TV, GALAXY Note 2, GALAXY Camera a chladničky Space Max."

TASR, 23. septembra 2012 6:00
Novinky zo sveta Samsung Foto: Samsung
Samsung patrí k svetovej špičke v oblasti informačných technológií a túto svoju pozíciu potvrdil aj na berlínskom veľtrhu IFA 2012. Prezentoval svoju kľúčovú víziu v oblasti trhu spotrebnej elektroniky a predstavil produkty a služby, ktoré opäť posúvajú hranice inovácie.

K novinkám, ktoré Samsung predstavil v Berlíne, patrí ES9500 OLED TV s uhlopriečkou 55 palcov, revolučná chladnička Space Max a práčka ecobubble, GALAXY Note 2 a fotoaparát GALAXY Camera. V centre pozornosti stojí tiež platforma AllShare, ktorá umožňuje jednoduché pripojenie a ovládanie.

Nová generácia Smart TV ponúka vnímanie dokonalosti


Samsung predstavil dlho očakávanú 55-palcovú ES9500 OLED TV a 75-palcový LED ES9000 Smart TV. Tieto technické novinky ponúkajú dokonalú kvalitu obrazu, pestrú ponuku obsahu a interaktivitu. Práve pre tieto atribúty sa Samsung už sedem rokov drží na prvej pozícii v predaji televízorov. Ak hľadáte to najlepšie, čo technický svet ponúka, nájdete to práve v týchto televízoroch.

Novinky zo sveta Samsung Foto: Samsung
Pri Samsung ES9500 OLED TV zistíte, čo je to neobmedzený kontrastný pomer a uvidíte tie najsýtejšie farby. Je tvorený samostatne svietiacimi sub-pixelmi, z ktorých každý sa dá regulovať samostatne. Práve vďaka tomuto ponúka neobmedzený kontrastný pomer, pretože táto technológia je schopná rozlišovať medzi rôznymi odtieňmi čiernej. Toto robí obraz bezkonkurenčným aj v tých najtmavších scénach.

Sýte farby a žiadne rozmazané pohyby


Samostatne svietiace sub-pixely televízora ES9500 dokážu individuálne reprodukovať realistické farby, ktoré sú o 20 % sýtejšie ako farby na televízoroch LED.

Pri tomto televízore môžete zabudnúť aj na rozmazanosť pohybu. Pokojne môžete pozerať šport alebo akčné filmy a nevyruší vás absolútne žiadny nežiaduci obraz. Televízor ES9500 OLED spoločnosti Samsung nepotrebuje oddelený svetelný zdroj, vďaka tomu sa vyznačuje rýchlymi odozvami, čím rozmazanosť pohybu odstraňuje aj pri tých najrýchlejších scénach.

Veľmi vysoká rýchlosť odozvy televízora OLED tiež umožňuje, aby poskytoval realistické 3D vnemy prakticky úplne bez tzv. „duchov“.

Aby ste doma boli ako v kine


Ak túžite po obrovskej obrazovke, prvotriednom dizajne a skvelej kvalite obrazu, je pre vás vhodný 75-palcový LED televízor ES9000 Smart TV. Už chýbajú len pukance a z domu máte jedno skvelé kino.

Novinky zo sveta Samsung Foto: Samsung
Tento model vyzerá veľmi luxusne a nadčasovo vďaka neuveriteľne tenkému rámu, ktorý má len 7,9 mm. Sofistikovanú tvár mu dodáva aj ružovo-zlatý povrch. Skrytá vysúvacia kamera potom dotvára jedinečné spojenie diváka s dianím na obrazovke.

Oba modely ponúkajú inteligentné funkcie


S vašim novým televízorom sa nikdy nebudete nudiť. Oba modely ES9500 OLED TV a ES9000 Smart TV ponúkajú široké možnosti zábavy a prednosti inteligentných funkcií ako napríklad Smart Interaction, vrátane ovládania hlasom a pohybom (Voice Control a Motion Control), rozpoznanie tváre (Face Recognition), alebo môžu využívať funkciu Smart Content a baviť sa unikátnymi aplikáciami, hrami či službami.

Komentáre