Auto&Techno

Nokia Lumia 820 prekvapí dizajnom aj technológiou

"Najnovšiu Nokiu Lumia 820 môžete prispôsobovať denne farbe svojho oblečenia."

, 23. septembra 2012 6:00
Nokia Lumia 820 Foto: Nokia
Nokia predstavila svoje najnovšie modely Lumia 920 a Lumia 820. Pri modeli 820 sa dizajnéri pohrali so vzhľadom a pripravili sedem vymeniteľných krytov, ktoré si majitelia mobilu môžu meniť, ako sa im zachce. Tento smartfón však okrem štýlu ponúka aj inovácie, ktoré jeho predchodca nemal.

Nokia prepracovala svoje smartfóny Lumia a vytvorila model, ktorý konečne môže konkurovať lepšie vyvinutým androidom. Ich stratégia bola naozaj dobrá – okrem vlajkovej lode v podobe Nokie Lumia 920 pripravili aj odľahčenú verziu Lumia 820. Ponúkne všetko dôležité z vyvinutejšieho modelu, ale za výhodnejšiu cenu.

Základ je rovnaký


Základom obidvoch verzii, Lumie 820 a Lumie 920, je operačný systém Windows Phone 8, ktorý je najnovšou verziou.

Nokia Lumia 820 Foto: Nokia
Najnovší smartfón od Nokie sa bude môcť pochváliť ohláseným softvérom a rôznymi službami. Ak máte problémy s orientáciou, Lumia 820 ich vyrieši za vás. Už nebudete hľadať správnu odbočku v slepej ulici ani rozmýšľať, kde na diaľnici sa dá otočiť. Tento model je obohatený o systém Nokia Drive, ktorý vás dovedie na každé miesto, kam potrebujete ísť. Mapy si nainštalujete do svojho telefónu a môžete vyraziť.

Služba Nokia City Lens sa postará o to, aby ste vždy našli konkrétny objekt, ktorý hľadáte. Aplikácia prostredníctvom fotoaparátu zobrazí na displeji reálny svet, ktorý vidíte na konkrétnom mieste. Pridá vám k tomu zoznam hotelov, reštaurácií, nákupných centier alebo pamiatok podľa toho, čo hľadáte.

Pre zlepšenie nálady si vždy môžete pustiť nejakú dobrú hudbu. Vďaka službe Nokia Music môžete sťahovať piesne do svojho telefónu a kompatibilného počítača.

Odlišujú sa vo veľkosti displeja


Lumia 920 má 4,5-palcový displej, zatiaľ čo Lumia 820 je o niečo menšia, má displej s veľkosťou 4,3 palca s rozlíšením 800 x 480 bodov. Jeho citlivosť je však o dosť vyššia. V zime vám nebudú odmŕzať ruky, pretože tento smartfón môžete ovládať aj v rukaviciach.

Nokia Lumia 820 Foto: Nokia
Výrobca nešetril na výkone Lumie 820. Vložil do nej moderný 28 nm Qualcomm Snapdragon S4 s dvomi jadrami na 1,5 GHz a grafikou Adreno 225. Na pamäť sa tiež nemôže nikto sťažovať, RAM má 1 GB a úložisko v hrubom 8 GB. Ak sa vám to zdá málo, môžete si to rozšíriť aj pamäťovými kartami.

Odloží vaše spomienky


Ak by vaša osobná pamäť bola menšia ako pamäť telefónu, ukladajte si spomienky do neho. Fotoaparát Nokie Lumia 820 má 8 Mpx, dva LED blesky a Full HD video. Kvalita snímok je úžasná a vy si môžete hocikedy zaspomínať na najkrajšie chvíle vášho života.

Ponúka TOP dizajn


Nokiu Lumia môžete každý deň prispôsobovať svojmu oblečeniu. Je vidieť, že výrobca sa posnažil, aby kupujúcim mohol ponúknuť niečo technologicky, ale zároveň aj štýlovo na úrovni.

Nokia Lumia 820 Foto: Nokia
K dispozícii je až sedem vymeniteľných krytov. Môžete mať klasiku v podobe čiernej, šedej alebo bielej, ale môžete svoj smartfón oživiť aj vo farbách žltej, červenej, modrej a fialovej.

Nokia Lumia 820 by sa mala na trh dostať ešte pred Vianocami.

Komentáre