Auto&Techno

Najhorúcejšie novinky z parížskeho autosalónu

"Automobilky predstavili to najlepšie zo svojej novej tvorby."

, 30. septembra 2012 6:00
Porsche Panamera Sport Turismo na parížskom autosalóne. Foto: TASR/AP Photo
Parížsky autosalón je jedna z najočakávanejších automobilových udalostí roka. Každá automobilka chce ukázať to najlepšie zo svojej dielne a predstaviť sa v tom najlepšom svetle. Počas tohto autosalónu máme možnosť vidieť, čo nám v najbližšej dobe ponúkne trh, na čom sa môžeme voziť a čo sa môže stať našou pojazdnou láskou.

S Kiou sa zvezie aj sedem ľudí


Kia predstavila svoju novinku v podobe modelu Carens. Krivkami sa mierne podobá na Kiu Cee´d, čo pre automobilku nie je na škodu, keďže práve tento model je z jej dielne najpredávanejší.

Carens sa na trh dostane na jar v roku 2013, a to rovno vo viacerých verziách. Ak vás nie je až tak veľa, postačí vám päťmiestny model, ale ak preferujete skupinové vozenie, máte možnosť kúpiť si sedemmiestny model. Carens však bude mať čo robiť, pretože v jeho kategórii sú aj modely, ktoré sú veľmi obľúbené. Jeho súperom bude najmä Ford Grand C-Max.
Kia Carens na parížskom autosalóne. Foto: TASR/AP Photo

Suzuki prichádza s modelom S-Cross


Tento model sa bez pochýb môže zaradiť do triedy kompaktných SUV. Je väčší ako jeho predchodca, poskytuje viac priestoru nielen pre cestujúcich, ale aj pre batožinu, ktorej niekedy treba zabaliť príliš veľa. Vďaka svojmu modernejšiemu dizajnu bude určite silnou konkurenciou modelov, ako sú Ford Kuga alebo Škoda Yeti.
Suzuki S-Cross na parížskom autosalóne. Foto: TASR/AP Photo

Renault predstavil štvrtú generáciu modelu Clio


Auto, ktoré sa vám doslova prispôsobí. Automobilka Renault priniesla už štvrtú generáciu modelu Clio, ktoré si môžete vytvoriť presne podľa svojich predstáv. V ponuke sú rôzne kryty zrkadiel, mriežok chladiča, zadných bočných líšt, nižších chráničov dverí, diskov kolies a rôznych grafických vyhotovení strechy. Interiér pôsobí tiež zaujímavo. Palubná doska je tvarovaná do podoby leteckého krídla.

K dispozícii bude s tromi motormi, dvomi benzínovými a jedným naftovým. Jeho dominantou sú aj rôzne technologické inovácie. Viac sa dočítate tu: Renault Clio je malé auto, do ktorého sa zmestí celá rodina
Renault Clio na parížskom autosalóne. Foto: TASR/AP Photo

Hybridná Toyota


Toyota prichádza s hybridným modelom Auris. Dizajnovo je určite lepší ako jeho predchodca, je odvážnejší, presvedčivejší a modernejší. Hybridné modely majú väčšinou trochu ukradnuté z priestoru, ale Toyota skryla batérie pod zadné sedadlá, takže má rovnako veľký batožinový priestor ako klasická verzia.
Viac o novej Toyote Auris sa dozviete tu: Viac energie a dynamiky v novej Toyote Auris
Hybridná Toyota Auris na parížskom autosalóne. Foto: TASR/AP Photo

Na trh prichádza aj nový Jaguar


Nový 1+1 roadster F-Type svoju značku nezaprie. Jeho nádherný dizajn dopĺňa aj skvelý výkon. Základný motor dokáže zrýchliť z 0 na 100 km/h len za 5,3 s. Tento základný šesťvalec má výkon 250 kW (340 k). Druhý šesťvalec sa môže pochváliť výkonom 279 kW (380 k) a osemvalec výkonom až 364 kW (495 k).
Jaguar F-Type na parížskom autosalóne. Foto: TASR/AP Photo

Chevrolet ukázal svoje mini SUV Trax


Ak hľadáte malé SUV, do ktorého naložíte všetko, čo potrebujete, tak je Chevrolet Trax určený práve pre vás. Objem jeho batožinového priestoru je 358 l, no dá sa ešte zväčšiť sklopením zadného sedadla, ktoré sa delí v pomere 60/40. S priestorom sa môžete pohrať tiež, pretože sa dá zvoliť až osem kombinácii usporiadania sedadiel.
Viac o tomto modeli nájdete tu: Malé SUV s veľkým priestorom? Chevrolet Trax!
Chevrolet Trax na parížskom autosalóne. Foto: TASR/AP Photo

Porsche Panamera s novým dizajnom


Porsche svoj najnovší model Panamera Sport Turismo trochu zaoblilo a rozhodlo sa aj pre zmenu v interiéri. Ten je úplne čistý s minimálnym množstvom prvkov. Namiesto klasických prístrojov sa vodič pozerá na veľký TFT displej.
Porsche Panamera Sport Turismo na parížskom autosalóne. Foto: TASR/AP Photo

Komentáre