Auto&Techno

Malé SUV s veľkým priestorom? Chevrolet Trax!

"Do Chevroletu Trax si toho môžete nabaliť naozaj veľa a vďaka výkonu sa môžete aj do cieľa dostať veľmi rýchlo."

, 23. septembra 2012 6:00
Chevrolet Trax Foto: Chevrolet
Nové malé SUV od Chevrolet je skvelou voľbou pre každého, kto by do svojho auta najradšej naskladal štvrtinu domácnosti. Má veľký odkladací priestor, ktorý sa dá ešte zväčšiť sklápaním nielen časti zadných sedadiel, ale aj sedadla spolujazdca. Prvýkrát sa verejnosti predstaví na autosalóne v Paríži a do predaja sa dostane v roku 2013.

Chevrolet nie je vo výrobe SUV modelov žiadnym amatérom. Už v roku 1935 uviedli na trh prvé SUV Suburban Carryall a tento segment neustále rozširovali. Väčšina z týchto áut ako Equinox, Traverse, Tahoe a Suburban sú však známe len v Amerike. My v Európe si môžeme zajazdiť na modeli Chevrolet Captiva, ktorý je silnou konkurenciou Opelu Antara. Proti tejto nemeckej automobilke sa postaví aj nový Chevrolet Trax, pretože o priazeň milovníkov tejto triedy zabojuje najmä s modelom Opel Mokka.

Chevrolet Trax jednoznačne upúta aj svojou „vizážou“. Mohutné športové krivky vyjadrujú jeho pohyblivosť a obratnosť. Je dlhý 4421 mm a široký 1776 mm a disponuje rázvorom 2555 mm.

Môžete mu poriadne naložiť


Ak máte tendencie naložiť si do auta všetko, čo by ste náhodou mohli niekedy potrebovať, tak sa na Chevrolet Trax môžete určite spoľahnúť. Objem batožinového priestoru je 358 l, no dá sa ešte zväčšiť, ak by sa niekomu málilo. Zadné sedadlo sa dá sklopiť a je delené v pomere 60/40. Priestor je možné zväčšiť aj sklopením sedadla spolujazdca. Počas chvíľky nudy sa majiteľ môže so sedadlami pohrať, pretože sa dá zvoliť až osem kombinácií ich usporiadania.

Chevrolet Trax Foto: Chevrolet
V celom aute sú okrem toho rôzne odkladacie priestory. Sú na oboch stranách stredovej konzoly, pod sedadlom spolujazdca a pod podlahou batožinového priestoru. Už stačí len nezabudnúť, čo do ktorého priestoru majiteľ strčí.

Na účastníkov zájazdu čaká pohodlné vysoké sedenie a bez problémov sa do tohto SUV zmestí päť ľudí. Ak má niekto z pasažierov smartfón, tak sa môže vyzabávať so systémom Chevrolet MyLink. Prenáša obsah smartfónov
na sedempalcový plne farebný dotykový displej.

Koní skrýva pod kapotou dosť


Paleta motorov obsahuje benzínový agregát s objemom 1,4 l turbo, ktorý má výkon 103 kW (140 k). Je prepojený s manuálnou šesťstupňovou prevodovkou. V tejto verzii je k dispozícii aj systém pohonu všetkých kolies. Okrem tohto ponúka Chevrolet dieselový motor s objemom 1,7 l a s výkonom 96 kW (130 k). Poslednou možnosťou je benzínový motor s objemom 1,6 l a s výkonom 85 kW (115 k).

Chevrolet Trax Foto: Chevrolet
Všetky pohonné jednotky s manuálnou prevodovkou majú systém štart / stop. Dieselový motor s objemom 1,7 l a benzínový s objemom 1,4 l turbo sa bude dať kúpiť aj so šesťstupňovou automatickou prevodovkou.

O bezpečnosť sa postará šesť airbagov. Nebude chýbať ani elektronická kontrola stability vrátane asistenta rozjazdu do kopca, kontroly trakcie a protiblokovacieho brzdového systému s rozdeľovačom brzdnej sily.

Chevrolet Trax je skvelou voľbou pre každého, kto potrebuje veľa priestoru. Tiež sa oplatí tomu, kto sa neuspokojí s pomalým rozbiehaním sa na semafore po zmene červenej na zelenú, pretože má dostatok koní pod kapotou, aby dokázal vyštartovať rýchlejšie. V segmente malých SUV je to určite model, ktorý stojí za zváženie.

Komentáre