Autá

VW Golf Cabrio spája štýl, bezpečnosť a rýchlosť. A pripomína leto

"Leto môžete mať aj počas celého roka. Volkswagen Golf Cabrio sa o to určite postará."

, 19. októbra 2012 6:00
VW Golf Cabrio 1,4 TSI Foto: Matéš
Pozriete sa na kabriolet a poviete si: „Na čo mi je také auto, keď si ho užijem len v lete?“ Webmagazin.sk si Volkswagen Golf Cabrio vyskúšal v chladnom októbrovom počasí a môžeme s rukou na srdci povedať, že toto auto si vychutnáte počas celého roka.

Plátenná strecha prináša štýl, ale aj komfort


Plátenné strechy nie sú práve najobľúbenejšie, pretože ľudia sa boja, že by mierne primrzli k volantu. Niekedy sa naozaj môže stať, že vám cez tú strechu bude trochu prefukovať alebo sa mrazivé pocity dostanú dovnútra. V prípade VW Golf Cabrio sa toho báť nemusíte. Prekvapila nás sila jeho elektro-hydraulickej strechy. Nezachytili sme žiadny prievan, ani vo vysokej rýchlosti, izolácia bola naozaj na kvalitnej úrovni. Netreba sa báť, že by ste v chladnom počasí museli šoférovať v rukaviciach a baranici.

VW Golf Cabrio 1,4 TSI Foto: Matéš
Hoci leto už dávno skončilo, nedokázali sme vydržať s vytiahnutou strechou. Veď kto by si nevyskúšal jazdu bez nej, keď má možnosť? Zaujímavé na tom bolo, že jej stiahnutím sa neovplyvnil priestor vzadu. Keď sme v aute sedeli štyria a sklopili sme strechu, nikto nebol utláčaný. Prievan nebol extrémny ani so sklopenou strechou a jazda bola príjemná. Pre vodiča a spolujazdca určite, pretože majú vyhrievané sedadlá, tým dvom vzadu však nebolo všetko jedno a chlad ich skolil.

Strecha sa vytiahne aj sklopí veľmi rýchlo. Stačí na pár sekúnd zastaviť na semafore a bez problémov ju stihnete dať dole. Dokonca nemusíte ani úplne zastaviť, stačí, keď pribrzdíte na rýchlosť 30 km/h. Plátenná strecha má okrem týchto výhod ešte jednu – je maximálne štýlová.

Zvonku sa to nezdá, ale priestoru je v ňom dosť


Zvonku vyzerá VW Golf Cabrio štýlovo a športovo, ale keď si sadnete dovnútra, zistíte, že je v ňom pomerne dosť miesta. Bez problémov môžu sedieť aj dve osoby vzadu, pričom ich priestor sa nezmenší sklopením strechy.

VW Golf Cabrio 1,4 TSI Foto: Matéš
Objem batožinového priestoru je 250 l, čo je na kabriolet úplne prirodzený objem. Nie je to veľa, ale nie je to ani málo. Výhodou je najmä to, že tento priestor ostáva nemenný, nech je strecha kdekoľvek.

Bojíte sa rýchlej jazdy? Už sa nemusíte


Vyskúšali sme model so štvorvalcovým benzínovým motorom 1,4 TSI, ktorého výkon je 118 kW (160 k). Pocítite ho na každom kilometri. S týmto autom sa nemusíte báť predbiehať, pretože keď stlačíte plyn, za moment ste na úplne inom mieste. Z 0 na 100 km/h zrýchli za 8,4 s. Jeho maximálna rýchlosť je 216 km/h.

VW Golf Cabrio 1,4 TSI Foto: Matéš
Spotreba tiež nie je na zahodenie. Výrobcovia uvádzajú, že v meste je spotreba 7,8 l/100 km, kombinovaná je 6,3 l/100 km a mimo obce 5,4 l/100 km. Počas týždňa, keď sme mali VW Golf Cabrio, sme zistili, že tá spotreba v podstate sedí. V meste sme sa pohybovali okolo 7,5 alebo 8 l/100 km. Priemernú spotrebu na diaľnici medzi Bratislavou a Žiarom nad Hronom sme mali okolo 7 l/100 km.

Nájdete tu rôzne systémy


O systémoch ako ABS a ESP už netreba ani hovoriť, pretože je to samozrejmosť. Podobne aj asistent rozjazdu do kopca je už súčasťou každého lepšieho auta, ku ktorým nepochybne patrí aj VW Golf Cabrio. Výhodou je aj štart-stop systém s rekupáciou energie pri brzdení. Za príplatok si môžete vziať aj bi-xenónové svetlomety s automatickým natáčaním do zákruty.Volkswagen Golf Cabrio je jednoznačne dobrá voľba. Samozrejme, že nie pre každého, napríklad šesťčlenná rodina by sa v ňom nepovozila, ale pre svoju cieľovú skupinu je to veľmi dobré auto. Výborne sedí na ceste a má jemnú brzdu aj plyn, takže sa nemusíte báť, že by ste mali brzdnú dráhu ako kamión.

Komentáre