Autá

Škoda Rapid je spoľahlivá limuzína pre celú rodinu

"Škoda prichádza na trh s novou limuzínou, už sa zahájila sériová výroba."

, 23. septembra 2012 6:00
Škoda Rapid Foto: Škoda
Ubehlo len niekoľko mesiacov od uvedenia malého mestského auta Škoda Citigo a automobilka opäť valcuje trh s novým modelom. Presvedčí vás dostatkom priestoru, výrazným dizajnom, pomerom ceny a ponúkanej hodnoty, bezpečnostnou výbavou a hospodárnymi motormi. Stačí si sadnúť a vyskúšať si to na vlastnej koži.

Na nedostatok miesta sa nebude sťažovať nikto


„Rapid je novým meradlom priestrannosti vo svojej triede,“ tvrdí predseda predstavenstva spoločnosti Škoda Auto Winfried Vahland. Rapid je dlhý 4,48 m, široký 1,71 m a vysoký 1,46 m. Vnútri je dostatok miesta, aby v ňom mohli pohodlne cestovať piati ľudia. Ak máte dlhé nohy, toto auto je pre vás určite vhodné. Vo svojej triede vykazuje najlepšie hodnoty pre priestor na nohy.

Škoda Rapid Foto: Škoda
Zbaliť si toho taktiež môžete veľa, pretože batožinový priestor má 550 l. Okrem toho ponúka aj viacero odkladacích priestorov, ktoré určite ušetria dostatok miesta.

Auto, v ktorom je poriadok


V tomto aute nebudete mať vo veciach chaos, teda ak sa vám bude chcieť ukladať veci na miesta, kde majú vyhradený priestor. Napríklad také reflexné vesty – v mnohých krajinách sú povinnou výbavou, ale keď ich vidíte svietiť na dverách vodiča, estetický zážitok z interiéru sa hneď vytráca. V Škode Rapid ale máte priestor pre vesty pod sedadlom vodiča.

Ak neviete, kam so škrabkou na ľad, Škoda Rapid tento problém vyriešila za vás. Vytvorila pre ňu odkladací priestor v kryte uzáveru palivovej nádrže. Poriadok v interiéri zabezpečí kôš na odpadky vo výplni dverí.

Môžete si objednať aj obojstranný koberec na podlahu batožinového priestoru. Pri bežnom použití je jeho výhodou komfort a rovnaký vzhľad s ostatným čalúnením. Ak však budete prevážať niečo netypické a čistenie auta by vám potom mohlo zabrať celý víkend, tak jednoducho koberec otočíte a batožinový priestor tak bude chrániť pogumovaná plocha odolná proti vode a znečisteniu.

Škoda Rapid Foto: Škoda
Ak sa vám aj napriek tomu všetkému zdá, že vymožeností a odkladacieho priestoru tu nie je dosť, môžete si ešte nejaké doobjednať. K dispozícii je napríklad držiak multimediálnych prístrojov, držiak parkovacích lístkov, niekoľko držiakov na nápoje a pod.

Nový dizajn je precízny a nadčasovo elegantný


Nová Škoda Rapid je určite atraktívnym celkom, ktorý je tvorený jasnými a čisto modelovanými plochami, a ostro vedenými líniami. Nové logo značky je sebavedomo umiestnené na zaoblenej prednej strane kapoty.

Maska chladiča sa vyznačuje chrómovaným rámčekom. Súbor predných a hmlových svetlometov evokuje tvar štvorlístku.

Bezpečnosť je zaistená


Keďže toto auto je zacielené najmä na rodiny, je nutné, aby bolo dostatočne bezpečné. Štandardnou výbavou budú systémy ABS a ESP. Úroveň aktívnej bezpečnosti auta posilňujú funkcie ako kontrola tlaku v pneumatikách alebo asistent rozjazdu do kopca. Keby sa aj náhodou niečo stalo, posádka je chránená prednými, bočnými aj zadnými airbagmi, výškovo nastaviteľnými trojbodovými pásmi a hlavovými opierkami.

Škoda Rapid Foto: Škoda
Z motorov si môžete vyberať, z akých len chcete. V Európe sa Rapid bude predávať so štyrmi benzínovými a dvomi naftovými verziami. K benzínovým patrí trojvalcový motor 1,2 MPI s výkonom 55 kW (75 k), potom 1,2 TSI s výkonom 63 kW (86 k), ďalším bude 1,2 TSI s výkonom 77 kW (105 k) a posledným benzínovým je 1,4 TSI s výkonom 90 kW (122 k). Základný naftový variant má výkon 66 kW (90 k), ale bude k dispozícii aj s výkonom 77 kW (105 k).

Škoda Rapid je určite vhodnou voľbou pre tých, ktorí potrebujú do jedného auta dostať celú rodinu, a zároveň túžia po limuzíne v dostupnej cene.

Komentáre