Autá

Polmiliardová investícia do elektroofenzívy

"V závode smart v Hambachu sa v súčasnosti už od roku 2017 spolu s modelmi smart EQ fortwo a smart EQ fortwo kabriolet vyrába už štvrtá generácia elektrických vozidiel tohto mestského „žihadla“. "

Peter Škorňa, 15. júla 2018 8:00
Mercedes-Benz Foto: Daimler AG
Vo francúzskom závode v Hambachu bude divízia Mercedes-Benz Cars vyrábať - v rámci produktovej a technologickej značky EQ - kompaktné elektrické vozidlo značky Mercedes-Benz.

Ako na margo rozšírenia svojich európskych kapacít výroby elektrických vozidiel v Európe uviedol Dr. Dieter Zetsche, predseda predstavenstva Daimler AG a vedúci divízie Mercedes-Benz Cars: „Pred 20 rokmi sme výrobou vozidiel smart v Hambachu spustili príkladný nemecko-francúzsky projekt. Teraz sme postúpili o ďalší krok a prvýkrát v našej 100-ročnej histórii prinášame výrobu vozidiel značky Mercedes-Benz do Francúzska. Vďaka kompaktnému modelu EQ z Hambachu pokračujeme v našej elektrickej ofenzíve.“

V závode smart v Hambachu sa v súčasnosti už od roku 2017 spolu s modelmi smart EQ fortwo a smart EQ fortwo kabriolet vyrába už štvrtá generácia elektrických vozidiel tohto mestského „žihadla“. Koncern Daimler AG do závodu a výroby v Hambachu investuje približne 500 miliónov eur, ktoré poputujú na rôzne diely v nových halách s ultramodernou technológiou na konštrukciu karosérií a povrchovú úpravu, ako aj na samotnú výrobu a prípravu závodu na výrobu elektrického vozidla značky Mercedes-Benz.

Komentáre