Autá

Peugeot zverejnil cenník svojej „Tristojednotky“

"Rovnako ako jeho konkurenta Citroen C-Elysée si ho môžu dovoliť aj rodiny s nižším rozpočtom."

, 15. novembra 2012 13:00
Peugeot 301 Foto: Peugeot
Peugeot stavil na rodiny, ktoré nemajú vysoký rozpočet, ale potrebujú nové a spoľahlivé auto. Na slovenský trh uviedli model 301 predstavený na parížskom autosalóne. Ponúkajú ho v troch úrovniach výbavy, pričom tá najnižšia začína na cene 8490 eur.

Ponúka dostatok priestoru


V novom sedane z dielne Peugeot sa nebudete tlačiť. Na svoj segment ponúka dostatok priestoru všetkým pasažierom. S dĺžkou 4442 mm a šírkou 1741 mm nepatrí práve k najmenším vo svojej kategórii. Rázvor má 2652 mm. Batožinový priestor s objemom 506 l podľa normy VDA 210 (je to 640 l vyjadrených ako objem vody) postačí, ak v kufri neplánujete prevážať celý svoj život. Pod podlahou nájdete praktický priestor, kde môžete odložiť napríklad povinnú výbavu.

Peugeot 301 Foto: Peugeot
Samotný výrobca tvrdí, že venovali mimoriadnu pozornosť vnútornému priestoru a chceli pasažierom poskytnúť maximálne pohodlie.

Pre bezpečnosť na každom kilometri


Peugeot sa zameral aj na aktívnu a pasívnu bezpečnosť. Každá úroveň výbavy má ESP, teda elektronický stabilizačný systém, a ASR, teda protišmykový systém. Takisto v každej úrovni nájdete airbag vodiča, spolujazdca a dva bočné airbagy vpredu.

V modeli nájdete trojbodové bezpečnostné pásy, ktoré sú v závislosti od úrovne vybavené systémom pyrotechnických napínačov. Ak dôjde k nárazu, zatlačia vás do sedadla ťahom vyvolaným spustením pyrotechnickej nálože.

Niekedy sa stane, že musíte nárazovo zabrzdiť a možno zabudnete bliknúť autám za vami, aby brzdili aj oni. Peugeot 301 to vyriešil automatickým rozsvecovaním výstražných svetiel. Ak budete brzdiť príliš dôrazne, výstražné svetlá sa rozsvietia automaticky a upozornia vodičov za vami na situáciu. Keď stlačíte plyn, svetlá zhasnú.
Peugeot 301 Foto: Peugeot

Benzín alebo nafta?


„Tristojednotka“ je na trhu s dvomi benzínovými motormi. Trojvalec VTi s objemom 1,2 l a výkonom 72 k sľubuje kombinovanú spotrebu 5,3 l na 100 km. Je spojený s päťstupňovou manuálnou alebo manuálnou robotizovanou prevodovkou.

Motor VTi s objemom 1,6 l má vyšší výkon – 115 k. Je kombinovaný s päťstupňovou manuálnou prevodovkou a hovorí o priemernej spotrebe 6,5 l na 100 km.

Dieselový motor HDi s objemom 1,6 l a výkonom 92 k je kombinovaný s päťstupňovou manuálnou prevodovkou.

Doplňte si, čo chcete


V doplnkovej výbave nájdete napríklad vyhrievanie predných sedadiel či zadného parkovacieho asistenta. Závisí od úrovne, ktorú si vyberiete. Základnou je Access, ktorá má v základe napríklad elektricky ovládané predné okná, plnohodnotné rezervné koleso, výškovo nastaviteľný volant.

Druhou úrovňou je Active, v ktorej k tomu dostanete aj manuálnu klimatizáciu s peľovým filtrom, elektricky ovládané a vyhrievané spätné zrkadlá, rádio CD MP3 s dvomi reproduktormi.

Peugeot 301 Foto: Peugeot
Ak siahnete po tretej úrovni Allure, dostanete aj manuálnu klimatizáciu s digitálnym zobrazovaním, volant v koži a ovládanie rádia pod volantom, spodné chrómové lišty okien a elektricky ovládané zadné okná.

Cenovo dostupný


Peugeot zaútočil na slovenský trh s naozaj zaujímavými cenami. Úroveň Access s benzínovým trojvalcom VTi s objemom 1,2 l začína na cenovej hladine 8490 eur. Zaujímavosťou je naftový variant, ktorý je len o 2200 eur drahší ako jeho benzínový brat.

So stúpajúcou úrovňou stúpajú aj ceny, ale tak či tak ostávajú na veľmi rozumnej úrovni. Keby ste si vybrali najvyššiu úroveň Allure s naftovým motorom HDi s objemom 1,6 l, zaplatíte 12990 eur.

Kompletný cenník nájdete tu:
Cenník Peugeot 301

Komentáre