Autá

Na trhu je nový Citroen C-Elysée

"Je určený vraj pre tých, ktorí majú obmedzený rozpočet, ale chcú moderné a atraktívne auto."

, 8. novembra 2012 14:30
Citroen C-Elysée Foto: Citroen
Na slovenský trh sa dnes dostáva nový model z dielne značky Citroen. Podľa výrobcu je C-Elysée určený pre mužskú klientelu, ktorá rada svoju hodnotu a postavenie ukazuje štýlovým autom. No okrem toho je aj pre rodiny strednej triedy, ktoré hľadajú moderné a atraktívne auto za dostupné ceny.

Púta čistými líniami


C-Elysée sa nachádza niekde na rozhraní medzi segmentmi B a C. Svojim dizajnom púta pozornosť. Jeho silueta je vyvážená a línie čisté. Má masívnu kapotu a prelisy, oblé blatníky a v neposlednom rade priťahuje pohľady aj maska s chrómovým podpisom značky.

Interiér ponúka dostatok miesta pre celú rodinu. Vzadu nemusíte usadiť len tých, ktorých dĺžka nôh nepresahuje 30 centimetrov. Batožinový priestor má objem 506 litrov a v kufri nájdete aj 20 litrov úložného priestoru, kam schováte najmä malé veci.

Sedan na naše cesty


Výrobcovia tvrdia, že Citroen C-Elysée je vhodný do každého terénu. Jeho odolnosť okrem iného zabezpečujú skrutkové spoje komponentov. Zvládne teda aj naše cesty, ktoré sú na istých úsekoch naozaj náročným terénom.

Na výber z troch motorov


Základným motorom je trojvalec VTi s objemom 1,2 l a s výkonom 53 kW (72 k). Sľubuje kombinovanú spotrebu 5,3 l na 100 km. Benzínový motor VTi je k dispozícii aj s objemom 1,6 l a s výkonom 85 kW (115 k), ktorý hovorí o kombinovanej spotrebe 6,5 l na 100 km.

Ak nechcete benzín, môžete si vybrať aj vznetový motor HDi s objemom 1,6 l a výkonom 68 kW (92 k). Všetky motory sú spojené s manuálnou 5-stupňovou prevodovkou.
Citroen C-Elysée Foto: Citroen

Tri úrovne výbavy


Verzia Attraction v základnej výbave ponúka napríklad ESP, airbag vodiča, spolujazdca a bočné airbagy. Dostanete k nemu centrálne zamykanie na diaľkové ovládanie a elektricky ovládané predné okná.

Komu sa máli, môže skočiť po úrovni Seduction. Okrem toho, čo nájdete aj v Attraction, sú tu napríklad elektricky ovládané a vyhrievané spätné zrkadlá, predné svetlomety do hmly, manuálnu klimatizáciu.

Najvyššou triedou je Exclusive. V ňom už nájdete klimatizáciu s digitálnym zobrazením, tempomat, elektricky ovládané zadné okná.

Dostupné auto pre viaceré vrstvy


Aj výrobcovia tvrdia, že toto auto je vhodné pre rodiny, ktoré nechcú minúť celý svoj majetok, ale chcú moderné a atraktívne auto. Uvádzacie ceny začínajú na hranici 8490 eur v základnej výbave vo verzii Attraction.

Komentáre