Štýl

Poškodila vám posypová soľ topánky? Vieme ako ju odstrániť

"Jemná koža či semiš sa jej jednoducho neubránia a ten, kto sa s následkami bude musieť popasovať ste vy."

Eva Frantová, 25. januára 2016 14:00
Ilustračné foto Foto: TASR/Jakub Kotian
Zimné počasie spojené so snehom je nepríjemné nielen pre našu pokožku. Ulice sú posiate soľou, ktorá nám síce bráni poškmyknúť sa a utekať na pohotovosť so zlomenou rukou, škodí však našim topánkam. Jemná koža či semiš sa jej jednoducho neubránia a ten, kto sa s následkami bude musieť popasovať ste vy. My však vieme zopár jednoduchých rád, ktoré vám v boji proti škvrnám od soli vždy pomôžu.

Buďte rýchla


Tak ako pri každej škvrne, i pri tých od soli je najdôležitejšie, aby ste situáciu riešili čo najskôr. Čím dlhšiebude škvrna na topánke, tím hlbšie sa dostane, a tým ťažšie ju odstránite.

Ocot je najdôležitejší pomocník


Ako prvý aplikujte na škvrnu ocot. Ten soľ z topánky vytiahne oveľa lepšie ako hociaký iný prostriedok na škvrny. Nebojte sa, že na koži zanechá stopy alebo ho budete cítiť ešte nalsedujúce dva dni. Všetko je lepšie ako topánky vyžraté od soli.


Ak treba, použite kefu


Pri niektorých materiáloch bude potrebné použiť kefu, aby sa ocot do látky dostatočne vstrebal. Ide o semiš či brúsenú kožu, ktoré neabsorbujú tekutinu tak jednoducho. Preto naneste malé množstvo octu na povrch topánky a jemnými pohybmi ho dostaňte čo najhlbšie do jej štruktúry.


ODPORÚČAME AJ:

Dolce a Gabbana búrajú stereotyp: Módne prehliadky zaplnili burkami
Dymové líčenie ako Jennifer Lopez? Inšpirujte sa Zlatými glóbusmi
Farbenie vlasov doma: Ako predísť katastrofe?
Účes roku 2016: Bronde či balayage?

Komentáre