Zdravie

Obrna existovala už v staroveku: Podarí sa nám jej niekedy zbaviť? Obrna existovala už v staroveku: Podarí sa nám jej niekedy zbaviť?

Prezradíme vám príbeh ochromujúcej choroby na pokraji celosvetového vykorenenia. Obrna – vírus, ktorý napáda nervový systém a ničí nervové bunky, ktoré kontrolujú svaly.

Šesť tipov, ako v zime chrániť pokožku dieťaťa Šesť tipov, ako v zime chrániť pokožku dieťaťa

Na rozdiel od dospelých, detská pokožka je oveľa citlivejšia na výkyvy a extrémy počasia – sneh, chlad a vietor.

Čo by ženy mali vedieť o zdraví srdca Čo by ženy mali vedieť o zdraví srdca

Asi už čo-to o zdraví srdca viete – že ide o hlavnú príčinu smrti u žien, že vysoký krvný tlak a cholesterol sú rizikové faktory a že je zdravšie byť štíhly a nefajčiť. Čo ale neviete?

Nastáva vek bionických ľudí? Predstavy zo sci-fi sa stávajú realitou Nastáva vek bionických ľudí? Predstavy zo sci-fi sa stávajú realitou

Od robotických rúk kontrolovaných vašou mysľou po elektronické oči. Experti odhalili šesť zázrakov, ktoré priniesla moderná technológia.

Poruchy reči u detí neprehliadajte, môžu im v živote spôsobiť problémy Poruchy reči u detí neprehliadajte, môžu im v živote spôsobiť problémy

Logopedickú ambulanciu môžete navštíviť aj preventívne, nie iba v prípade, že sa u dieťaťa prejaví rečová chyba.

Šestnásť typov antikoncepcie a čo by ste o nich mali vedieť Šestnásť typov antikoncepcie a čo by ste o nich mali vedieť

Pokiaľ ide o antikoncepciu, ženy veria hlavne kondómom alebo tabletkám. Možností je ale oveľa viac a majú svoje výhody.

Takto vyriešite svoje problémy so spánkom Takto vyriešite svoje problémy so spánkom

Už ste niekedy hľadali na internete rady, ako zaspať? Potom určite poznáte tipy, ako je sprcha, zákaz jedál po šiestej hodine večer a podobne.

Nosíte okuliare? Laserová operácia očí vám môže pomôcť Nosíte okuliare? Laserová operácia očí vám môže pomôcť

Laserové lúče sa v očnom lekárstve najčastejšie používajú pri korekcii krátkozrakosti alebo ďalekozrakosti. V oboch prípadoch sa dopadajúce svetelné lúče krížia buď pred sietnicou, alebo za ňou.

Pálenie záhy je častým problémom. Čo radí gastroenterológ? Pálenie záhy je častým problémom. Čo radí gastroenterológ?

O tom, čo sa skrýva za pocitom pálenia záhy a ako si s ním dokážeme poradiť, rozpráva gastroenterológ MUDr. Peter MINÁRIK, PhD. v relácii ZDRAVIE.

V noci svietime viac, umelé svetlo nám však škodí V noci svietime viac, umelé svetlo nám však škodí

Projekt LoNNe (Loss of the Night Network) skúmal používanie umelého svetla v noci. Jeho výsledkom sú odporúčania o používaní svetla v noci.

Častá bolesť nôh, bledosť a únava u detí môžu predpovedať leukémiu Častá bolesť nôh, bledosť a únava u detí môžu predpovedať leukémiu

Na Slovensku pribudnú ročne desiatky nových prípadov leukémie. Častejšie sa vyskytujú u chlapcov, nie je to však výrazný rozdiel.

Slováci žijú nezdravo, počet invalidov rastie. Týka sa to najmä mužov Slováci žijú nezdravo, počet invalidov rastie. Týka sa to najmä mužov

Až štvrtinu prípadov invalidity vlani predstavovali choroby pohybovej sústavy. Nasledovali nádorové ochorenia a treťou najčastejšou príčinou boli duševné choroby a poruchy správania.

Zlá strava spôsobuje únavu, zabúdame hlavne na dostatok bielkovín Zlá strava spôsobuje únavu, zabúdame hlavne na dostatok bielkovín

Hoci takmer 90 percent opýtaných si dáva pozor na množstvo prijatých tukov a počíta kalórie, ďalším aspektom jedálnička už pozornosť nevenujú.

Deväť dôvodov, prečo treba jesť viac citrusov Deväť dôvodov, prečo treba jesť viac citrusov

Už viete, že citrusy - pomaranče, citróny, mandarínky, limetky a grepy - sú skvelé na doplnenie vitamínu C a posilnenie imunity. Nesú v sebe však aj iné plusy.

Páry na Slovensku trápi neplodnosť, pomôcť môže asistovaná reprodukcia Páry na Slovensku trápi neplodnosť, pomôcť môže asistovaná reprodukcia

Najmä páry, ktorým sa nepodarilo počať dieťa ani po roku snaženia prirodzenou cestou, by nemali strácať čas.

Psychiatrička: Za samovraždami stoja najčastejšie vzťahové problémy Psychiatrička: Za samovraždami stoja najčastejšie vzťahové problémy

Podľa psychiatričky Vandy Valkučákovej môžu byť spúšťače akútnych stavov v psychiatrii rôzne. Pri suicidálnom (pozn. red. samovražednom) správaní býva dominantná najmä problematika vzťahov.

Parazity a baktérie menia vaše myšlienky a pocity Parazity a baktérie menia vaše myšlienky a pocity

Možno ste premýšľali, prečo ľudia konajú tak, ako konajú. Psychológovia a ekonómovia sa snažili nájsť na túto problematiku odpoveď.

Zabudnite na lieky proti bolesti, pomôžte si prírodne Zabudnite na lieky proti bolesti, pomôžte si prírodne

Lieky proti bolesti neprinášajú len úľavu, ale aj viaceré riziká, vrátane hroziaceho infarktu. Našťastie, sú tu aj alternatívy.

Štyri choroby, ktoré sú často zle diagnostikované Štyri choroby, ktoré sú často zle diagnostikované

Ste unavený, alebo máte problémy s pečeňou? Trápi vás syndróm dráždivého čreva alebo ide o symptómy celiakie? Občas sa diagnózy schovávajú.

Liek na leukémiu? Možno sa skrýva v manipulácii s génmi Liek na leukémiu? Možno sa skrýva v manipulácii s génmi

Leukémia je rakovinové ochorenie, ktoré postihuje krv. Vedci však naň možno našli fungujúcu liečbu.

Používaním stránok Webmagazin.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac