Autá

Nový lodivod striebornej hviezdy na Slovensku Nový lodivod striebornej hviezdy na Slovensku

Dlhoročný generálny riaditeľ Mercedes-Benz Slovakia, Andrej Glatz (71), po úspešných 28 rokoch v spoločnosti končí a na jeho miesto nastupuje od 1, januára 2019 Stephan Moebius (58).

Zvýšený výkon vs. znížená spotreba a hlučnosť Zvýšený výkon vs. znížená spotreba a hlučnosť

Portfólio modelov novej Triedy G najnovšie rozšíri variant G 350 d s dieselovým motorom OM656 s objemom 2,925 l, výkonom 210 kW (286 k) a maximálnym krútiacim momentom 600 Nm.

AeroMobil vyrába nový testovací prototyp AeroMobil vyrába nový testovací prototyp

Po úspechu v Číne, kde spoločnosť v novembri ako jediná z celého sveta predstavila najnovší model svojho lietajúceho vozidla, zverejnila správy a fotografie z jeho reálnej výroby.

Elektrické vozidlá majú dôkladne preverenú bezpečnosť Elektrické vozidlá majú dôkladne preverenú bezpečnosť

Oblasť pasívnej bezpečnosti je pri používaní automobilu jeden z najdôležitejších faktorov pri jeho výbere a následnej kúpe. Pri elektrickom vozidle to platí dvojnásobne...

V Pekingu spustili výrobu nového kompaktu V Pekingu spustili výrobu nového kompaktu

Len sedem mesiacov, po spustení výroby novej Triedy A v nemeckom Rastatte pokračuje ramp-up kaskáda nových kompaktných vozidiel aj v ďalekej Číne.

Vozidlá s palivovými článkami  majú prvých zákazníkov Vozidlá s palivovými článkami majú prvých zákazníkov

Prvé „hviezdne“ vozidlá s palivovými článkami sa dostávajú k vybraným zákazníkom, čím sa stanovuje ďalší míľnik na ceste k jazdeniu bez emisií.

Dopyt po hybridných autobusoch stúpa Dopyt po hybridných autobusoch stúpa

Mestá a obce sa vo vyspelých krajinách Európy čoraz intenzívnejšie zameriavajú na čiastočnú elektrifikáciu MHD, vďaka čomu zmierňujú aj dopad emisií na životné prostredie.

Náhradné diely z 3D tlačiarne Náhradné diely z 3D tlačiarne

Značka Mercedes-Benz už od roku 2016 ponúka originálne náhradné diely vozidiel, vyrobené s použitím technológie aditívnej výroby.

Božská akcelerácia Božská akcelerácia

Chcete si oddýchnuť? Potrebujete dynamický impulz na ceste do roboty, prípadne ste si víkendovú chatu kúpili v blízkosti pretekárskeho okruhu? Zrejme máte vo vyhliadke Mercedes-AMG GT.

Neprezuté pneumatiky môžu znížiť poistné plnenie Neprezuté pneumatiky môžu znížiť poistné plnenie

Okrem správne zvolených pneumatík je dôležité skontrolovať aj hĺbku dezénu pneumatiky.

Automobilová inteligencia Automobilová inteligencia

Najemocionálnejšie a najinteligentnejšie vozidlo svojej triedy zažilo svetovú premiéru začiatkom januára na výstave CES v americkom Las Vegas.

Prichádza príbeh #WeWonder Prichádza príbeh #WeWonder

V rámci projektu spojili sily talentovaní mladí ľudia z oblasti kreativity, umenia, dizajnu, hudby, módy a sociálnych programov, aby sa spoločne pokúsili predpovedať budúcnosť a jej trendy.

Pracovitý a vytrvalý multitalent Pracovitý a vytrvalý multitalent

Predstavíme vám univerzál, či dokonca jediné auto, ktoré ste kedy potrebovali.

Perlová svadba oslávená tridsiatkou nových autobusov Perlová svadba oslávená tridsiatkou nových autobusov

Keď strávite s niekým v manželstve tridsať spoločných rokov, hovorí sa, že oslavujete symbolickú perlovú svadbu, pretože je to veľká vzácnosť, prirovnávaná k náhrdelníku s tridsiatimi perlami...

Potvrdenie líderskej pozície Potvrdenie líderskej pozície

K najvýznamnejším inováciam novinky patria aj kamerové spätné zrkadlá MirrorCam s nočným videním, multimediálny kokpit s veľkými displejmi, aktívny brzdný asistent piatej generácie a ďalšie.

Najdlhšie mobilné čerpadlo na Slovensku Najdlhšie mobilné čerpadlo na Slovensku

Koncom novembra 2018 prebrali zástupcovia spoločnosti TBG nové – na Slovensku jedinečné čerpadlo betónu BSF56.16 HLS, ktoré bolo postavené na podvozku vozidla Mercedes-Benz Arocs 4851 10x4/6NLA.

Pracovitý a vytrvalý multitalent Pracovitý a vytrvalý multitalent

UNIMOG je jedným z mála automobilov, ktoré vám umožnia vykonávať akúkoľvek prácu a ultimátnym multifunkčným vozidlom, ktoré sa hodí do každej situácie.

Toto SUV je vraj najrýchlejšie Toto SUV je vraj najrýchlejšie

Model vozidla Mercedes-AMG GLC 63 S 4MATIC+ je najrýchlejším sériovo vyrábaným SUV na severnom okruhu Nürburgringu.

Aféra dieselgate zatiaľ neovplyvnila slovenský trh s ojazdenými autami Aféra dieselgate zatiaľ neovplyvnila slovenský trh s ojazdenými autami

Na alternatívne pohony si slovenskí motoristi ešte stále poriadne nezvykli.

Radíme: Zasnežené auto na cestu nepatrí Radíme: Zasnežené auto na cestu nepatrí

V zime by sa vodič mal vyhýbať prudkému brzdeniu a vysokým rýchlostiam. Dážď, sneh či ľad výrazne predlžuje brzdnú dráhu a prináša hrozbu straty kontroly nad ovládaním auta.