Autá

Máte hlučné auto? Príčinou môžu byť pneumatiky i poškodený podvozok Máte hlučné auto? Príčinou môžu byť pneumatiky i poškodený podvozok

Pneumatiky, ktoré sú zrazu hlučnejšie než predtým, môžu signalizovať aj vážne poškodenie podvozku.

Letné horúčavy dali zabrať aj vášmu autu: Nezabudnite ho skontrolovať Letné horúčavy dali zabrať aj vášmu autu: Nezabudnite ho skontrolovať

Len čo začne teplomer ukazovať znesiteľné hodnoty, nemali by vodiči odkladať kontrolu pneumatík a doplnenie všetkých prevádzkových kvapalín.

 Na scénu prichádza Mercedes-Benz EQC Na scénu prichádza Mercedes-Benz EQC

Nový EQC, s predpokladaným elektrickým dojazdom vyše 450 km, príde na cesty ako prvý Mercedes-Benz produktovej a technologickej značky EQ (Electric Intelligence) v polovici roku 2019.

Bývalý dizajnér Rolls-Royce pomôže oživiť čínsku značku limuzín Bývalý dizajnér Rolls-Royce pomôže oživiť čínsku značku limuzín

Giles Taylor, dizajnérsky veterán, ktorý pomohol vytvoriť vozidlá ako napríklad Fantom VIII a Cullinan SUV pre britskú luxusnú značku, povedie dizajnérsky tím Red Flag v Mníchove.

Ford plánuje ukončiť výrobu niektorých modelov Ford plánuje ukončiť výrobu niektorých modelov

Automobilka sa chce zamerať na lukratívnejšie športovo-úžitkové vozidlá.

Aktívny asistent brzdenia 4 Aktívny asistent brzdenia 4

Najnovšie dostupná štvrtá generácia oproti predošlým ešte výkonnejšieho aktívneho asistenta brzdenia 4 využíva viacrežimovú radarovú senzoriku s kombinovaným radarom s ďalekým a krátkym dosahom.

Volkswagen investuje 3,5 miliardy do vybudovania digitálnej divízie Volkswagen investuje 3,5 miliardy do vybudovania digitálnej divízie

Namiesto toho, aby sa v každom vozidle nachádzalo okolo 70 rôznych nezávisle fungujúcich senzorov a kontroliek, budú mať nové autá senzory spojené pomocou nového, vlastného operačného systému.

Mercedes zaznamenal rekordný predaj motorových vozidiel Mercedes zaznamenal rekordný predaj motorových vozidiel

Počas siedmich mesiacov roku 2018 dodala značka Mercedes-Benz koncernu Daimler v novom rekorde 1 356 350 áut, čo je o 2,3 percenta viac ako v rovnakom období vlani.

Pätnásť zaujímavostí o MALOM VEĽKOM aute Pätnásť zaujímavostí o MALOM VEĽKOM aute

Prinášame zaujímavé okamihy z doterajšieho života tohto malého „veľkého“ auta.

Toto auto oslavuje narodeniny: Dvadsaťročnica kultového smartu Toto auto oslavuje narodeniny: Dvadsaťročnica kultového smartu

Presne pred 20 rokmi prišlo na trh jedno z najnezvyčajnejších sériových vozidiel.

Spoznajte budúcnosť dizajnu motorových vozidiel Spoznajte budúcnosť dizajnu motorových vozidiel

Značka Mercedes-Benz predstavila v kalifornskom Pebble Beach na podujatí Monterey Car Week nové koncepčné vozidlo – štúdiu Vision EQ Silver Arrow.

Svetová premiéra Mercedes-Benz Actros Svetová premiéra Mercedes-Benz Actros

Najnovšia generácia vozidla Mercedes-Benz Actros má nielen mimoriadne dlhé intervaly údržby, ale obsahuje vyše 60 inovácií, zúročuje vyše 120-ročné skúsenosti z výroby nákladných motorových vozidiel.

Stočené kilometre? Takáto je situácia na Slovensku Stočené kilometre? Takáto je situácia na Slovensku

Prvenstvo v stočených kilometroch pritom majú vozidlá značky Škoda, nasledovali autá značky Volkswagen a Renault.

VIDEO: eActros už absolvuje testy VIDEO: eActros už absolvuje testy

V rámci testov sa preskúmajú aj vlastnosti pohonu a akumulátory so zameraním na spôsob nabíjania a dojazd. Skúška prebieha od polovice júna a potrvá až do konca roka.

VIDEO: Bus Simulator 18: Šoférom bez vodičského VIDEO: Bus Simulator 18: Šoférom bez vodičského

Bus Simulator 18 ponúka jazdu na autobuse Mercedes-Benz Citaro alebo Setra MultiClass prvýkrát aj na herných konzolách PlayStation®4 a Xbox One®.

Kalašnikov chce vyrábať elektromobily a konkurovať Tesle Kalašnikov chce vyrábať elektromobily a konkurovať Tesle

Firma Kalašnikov v Moskve predstavila prototyp elektrického superauta v retro štýle sovietskeho modelu IŽ-21252, čo bolo kombi zo 70. rokov minulého storočia.

Správna starostlivosť o auto môže významne dvihnúť cenu Správna starostlivosť o auto môže významne dvihnúť cenu

Automobil predstavuje pre väčšinu majiteľov jednu z najhodnotnejších vecí, ktoré vlastnia. Z dlhodobých skúseností Slováci venujú svojmu autu len základnú starostlivosť.

Šoféri by mali byť na cestách obozretní, možné škody zmierni poistenie Šoféri by mali byť na cestách obozretní, možné škody zmierni poistenie

Motoristom môže na cestách prasknúť aj čelné sklo. Poškodenie kamienkom odletujúcim spod kolies cudzieho auta je poistnou udalosťou, na ktorú sa vzťahuje havarijné poistenie.

VIDEO: Míľniky modelu vozidla smart: Toto by ste o ňom mali vedieť VIDEO: Míľniky modelu vozidla smart: Toto by ste o ňom mali vedieť

Nápad, ktorý začiatkom 70. rokov dozrieva v hlavách inžinierov Mercedes-Benz, je radikálny: „Auto budúcnosti“ podľa ich úvah musí preskúmať všetky existujúce predstavy o automobiloch a preveriť ich.

Výsledok elektroofenzívy: Nové závody na výrobu akumulátorov Výsledok elektroofenzívy: Nové závody na výrobu akumulátorov

Divízia Mercedes-Benz Cars vybuduje nové a rozšíri doterajšie závody na výrobu akumulátorov pri svojich nemeckých centrálnych závodoch Sindelfingen a Untertürkheim.