Autá

Šoféri by mali byť na cestách obozretní, možné škody zmierni poistenie Šoféri by mali byť na cestách obozretní, možné škody zmierni poistenie

Motoristom môže na cestách prasknúť aj čelné sklo. Poškodenie kamienkom odletujúcim spod kolies cudzieho auta je poistnou udalosťou, na ktorú sa vzťahuje havarijné poistenie.

VIDEO: Míľniky modelu vozidla smart: Toto by ste o ňom mali vedieť VIDEO: Míľniky modelu vozidla smart: Toto by ste o ňom mali vedieť

Nápad, ktorý začiatkom 70. rokov dozrieva v hlavách inžinierov Mercedes-Benz, je radikálny: „Auto budúcnosti“ podľa ich úvah musí preskúmať všetky existujúce predstavy o automobiloch a preveriť ich.

Výsledok elektroofenzívy: Nové závody na výrobu akumulátorov Výsledok elektroofenzívy: Nové závody na výrobu akumulátorov

Divízia Mercedes-Benz Cars vybuduje nové a rozšíri doterajšie závody na výrobu akumulátorov pri svojich nemeckých centrálnych závodoch Sindelfingen a Untertürkheim.

Suzuki, Mazda a Yamaha priznali nesprávne údaje o spotrebe a emisiách Suzuki, Mazda a Yamaha priznali nesprávne údaje o spotrebe a emisiách

Rastúci počet automobiliek, ktoré zavádzali pri spotrebe a emisiách, poškodil obraz tohto odvetvia priemyslu v krajine známej vysokou kvalitou a efektivitou produktov.

Jedinečná technika premietnutá v novom reprezentatívnom minibuse Jedinečná technika premietnutá v novom reprezentatívnom minibuse

Úplne nanovo vyvinutý Sprinter City 75 je model s jedinečnou technikou, vďaka čomu je reprezentatívny zástupca minibusov značky Mercedes Benz pre linkovú dopravu.

VIDEO: Nové limitované štvordverové kupé sa vám bude páčiť VIDEO: Nové limitované štvordverové kupé sa vám bude páčiť

Ponuku nového štvordverového kupé AMG GT rozšíri počas nasledujúcich dvanástich mesiacov aj limitovaný model Mercedes-AMG GT 63 S 4MATIC+ Edition 1.

Asistent odbočovania vo vozidlách Actros a Antos Asistent odbočovania vo vozidlách Actros a Antos

Približne každé tretie nové vozidlo Actros a Antos nadobudnuté v Nemecku má nainštalovaný asistent odbočovania.

Rekordný polrok striebornej hviezdy Rekordný polrok striebornej hviezdy

Za január až jún dodala značka Mercedes-Benz do Európy 476 790 vozidiel.

Tri veľké čínske automobilky vytvoria platformu pre zdieľanie jázd Tri veľké čínske automobilky vytvoria platformu pre zdieľanie jázd

Cieľom nového podniku s názvom T3 Mobile Travel Services je využiť vývoj automobilov bez vodiča a ponúknuť zákazníkom bezpečnejšie a efektívnejšie služby pri cestovaní.

Nové elektrické nákladné  vozidlá a E-Mobility Group  Nové elektrické nákladné vozidlá a E-Mobility Group

Freightliner eCascadia (730 k) pre ťažkú prepravu ponúka pri kapacite akumulátorov 550 kWh dojazd až 400 km.

Pätnásť zaujímavostí o MALOM VEĽKOM aute Pätnásť zaujímavostí o MALOM VEĽKOM aute

Prinášame zaujímavé okamihy z doterajšieho života tohto malého „veľkého“ auta.

Toto auto oslavuje narodeniny: Dvadsaťročnica kultového smartu Toto auto oslavuje narodeniny: Dvadsaťročnica kultového smartu

Presne pred 20 rokmi prišlo na trh jedno z najnezvyčajnejších sériových vozidiel.

VIDEO: Výnimočný nehlučný elektrický autobus: Preveziete sa? VIDEO: Výnimočný nehlučný elektrický autobus: Preveziete sa?

Už koncom tohto roka sa začne (sériovo vyrábať plneelektrický mestský autobus Mercedes-Benz eCitaro jazdiaci úplne nehlučne a lokálne úplne bez spalín (s nulovými emisiami).

Mercedes-Benz Triedy A už aj ako sedan Mercedes-Benz Triedy A už aj ako sedan

Rozsiahlu individualizáciu nového kompaktného modelu umožňujú línie výbavy Style, Progressive, AMG Line, balík Night ako aj ďalšie prvky mimoriadnej výbavy.

Zoznámte sa: Toto je pilotné mesto pre automatizované jazdenie Zoznámte sa: Toto je pilotné mesto pre automatizované jazdenie

Pilotný projekt ukáže, ako možno inteligentne spojiť služby mobility ako zdieľanie vozidiel, taxislužba na privolanie a multimodálne platformy s cieľom riešiť budúcnosť mobility.

Harley-Davidson chce v roku 2019 uviesť na trh elektrický motocykel Harley-Davidson chce v roku 2019 uviesť na trh elektrický motocykel

Americký výrobca ikonických motoriekdDúfa, že mu tieto kroky pomôžu do roku 2022 zvýšiť ročné tržby na viac ako 1 miliardu USD (860,21 milióna eur).

VIDEO: Mercedes PRO Adapter aj pre modely Vito a Sprinter VIDEO: Mercedes PRO Adapter aj pre modely Vito a Sprinter

Mercedes PRO Adapter umožňuje prístup k systému riadenia vozového parku v podobe prvých služieb Mercedes PRO connect.

VIDEO: Vysokovýkonný exkluzívny bike VIDEO: Vysokovýkonný exkluzívny bike

Prvý reálny model, ktorý je výsledkom vývoja a spolupráce oboch spoločností sa na cestách objaví už túto jeseň.

VIDEO: Mercedes-Benz Triedy X ešte výkonnejší VIDEO: Mercedes-Benz Triedy X ešte výkonnejší

Trieda X dosahuje v segmente stredne veľkých pikapov (homologizovaná je v kategórii úžitkových vozidiel N1) nezvyčajne vysokú dynamiku jazdy a vyniká suverénnou schopnosťou presadiť sa v teréne.

Polmiliardová investícia do elektroofenzívy Polmiliardová investícia do elektroofenzívy

V závode smart v Hambachu sa v súčasnosti už od roku 2017 spolu s modelmi smart EQ fortwo a smart EQ fortwo kabriolet vyrába už štvrtá generácia elektrických vozidiel tohto mestského „žihadla“.