Autá

Ideálny a efektívny minibus Ideálny a efektívny minibus

Sprinter City 45 je ideálnym typom vozidla linkovej dopravy, ponúkajúci cestujúcim komfort nízkopodlažného nástupu medzi nápravami.

Meranie spotreby podľa WLTP Meranie spotreby podľa WLTP

Merania WLTP sa vo zvýšenej miere orientujú na reálne dopravné dianie, oproti od roku 1992 až doteraz používanému NEJC (Novému európskemu jazdnému cyklu).

Individualita a športové gény tomuto modelu nechýbajú Individualita a športové gény tomuto modelu nechýbajú

Pod kapotou sa ukrýva osvedčený motor 4,0-litra V8 biturbo AMG v dvoch výkonových stupňoch prinášajú viac individuality.

Zušľachtené krásky Zušľachtené krásky

Sú to najkrajšie modely Triedy C a ich silueta nepotrebovala žiadne zmeny. Preto sa zmeny udiali najmä pod kapotou a technológie preberajú z najvyššej Triedy S.

Šesťvalcový predátor prichádza na cesty Šesťvalcový predátor prichádza na cesty

V krátkom čase po uvedení na trh bolo širokej verejnosti predstavené už aj vozidlo Mercedes-Benz Triedy X so šesťvalcovým motorom a stálym náhonom na všetky kolesá 4MATIC.

Zmyselne nadčasový dizajn nábytku nesmie chýbať ani pri autách Zmyselne nadčasový dizajn nábytku nesmie chýbať ani pri autách

Na veľtrhu v Pekingu predstavila spoločnosť Mercedes-Maybach nielen štúdiu vozidla Vision Mercedes-Maybach Ultimate Luxury, ale aj zodpovedajúce domáce prostredie, vyžarujúce luxus a kultivovanosť.

VIDEO: Hybridy sú čoraz populárnejšie VIDEO: Hybridy sú čoraz populárnejšie

Nový diesel-hybridný systém, nesúci označenie 300 de je nekonvenčný krok, ktorý je súčasťou filozofie Mercedes-Benz.

VIDEO: Toto auto v sebe skrýva svetlá budúcnosti VIDEO: Toto auto v sebe skrýva svetlá budúcnosti

Moderná technológia vytvára osvetlenie ideálne nielen pre svetelné pomery v každej jazdnej situácii, ale navyše dokáže aj rozšíriť vizuálnu podporu asistenčných jazdných systémov.

Vylepšené športovejšie Céčka Vylepšené športovejšie Céčka

Premiérové modely využívajú tiež úplne nové dynamické štvorvalcové motory ako aj motor V6 so zdvihovým objemom 2,996-litra so zvýšeným výkonom na 287 kW/390 k.

VIDEO: Testovanie pri polárnom kruhu VIDEO: Testovanie pri polárnom kruhu

V Laponsku, v extrémnych podmienkach neďaleko polárneho kruhu, v mrazivých teplotách do mínus 35 stupňov Celzia sa nachádza skúšobné centrum značky Mercedes-Benz.

Výnosná zberateľská vášeň: Čo poviete na tieto kúsky? Výnosná zberateľská vášeň: Čo poviete na tieto kúsky?

Nie je tomu tak dávno, ako sa model Mercedes-Benz 500 SLC sa predal za vyše 110-tisíc eur.

Jubileum okenného airbagu Jubileum okenného airbagu

Základný princíp prvého airbagu prešiel dodnes len pár zmenami: snímače spúšťacieho zariadenia zaznamenajú mimoriadne výrazné spomalenie typické pri nehodách a aktivujú mechanizmus airbagu.

Otvorený prírastok do rodiny AMG GT Otvorený prírastok do rodiny AMG GT

Dokáže zrýchliť z nuly na 100 km / h za 3,8 sekundy, pričom jeho dávka adrenalínu kulminuje pri jeho maximálnej rýchlosti 308 km / h.

Celosvetová premiéra  dych vyrážajúcej štúdie Celosvetová premiéra dych vyrážajúcej štúdie

V Pekingu zažila celosvetovú premiéru štúdia Vision Mercedes-Maybach Ultimate Luxury.

Elektro-ofenzíva za 11 miliárd eur Elektro-ofenzíva za 11 miliárd eur

Takmer 11 miliárd eur plánuje v najbližších rokoch vynaložiť koncern Daimler na rozvinutie elektro-ofenzívy, vďaka čomu by mal do roku 2022 elektrifikovať celé portfólio značky Mercedes-Benz.

VIDEO: Toto je sen každého kamionistu VIDEO: Toto je sen každého kamionistu

Každý dopravca vie, že dobrých vodičov kamiónov je čoraz ťažšie nájsť a ešte ťažšie si je ich udržať. To neplatí pre fínskeho dopravcu Miksa Auvinena, ktorý prišiel s originálnym nápadom.

Tieto autá prechádzajú na meranie spotreby podľa WLTP Tieto autá prechádzajú na meranie spotreby podľa WLTP

Zákazníci z WLTP profitujú, pretože poskytuje realistickejšie kritérium porovnávania hodnôt spotreby a emisií rôznych modelov vozidiel.

Navštívte OMV na bratislavskom Autosalóne Navštívte OMV na bratislavskom Autosalóne

Najočakávanejšia motoristická udalosť jari sa blíži a OMV nemôže chýbať. Energiu budú môcť návštevníci tohtoročného bratislavského Autosalónu načerpať v tradičnom zeleno-modrom stánku.

Predátor medzi autami prichádza na trh Predátor medzi autami prichádza na trh

Piedestál luxusnej značky Mercedes-Maybach patrí nepochybne jej exkluzívnemu modelu Pullman, ktorý prichádza na trh ešte dokonalejší, než bol doposiaľ.

VIDEO: Progresívna mestská elektromobilita VIDEO: Progresívna mestská elektromobilita

Prechod autobusu Mercedes-Benz Citaro od dopravného prostriedku s nízkymi emisiami k autobusu s nulovými hodnotami emisií bol bezbolestný a bez akýchkoľvek komplikácií.