Život

VIDEO: Pili ste už modré víno?

"Tento nápoj vyrábajú tak z bieleho, ako aj červeného hrozna z viacerých vinohradov v Španielsku."

Tablet.TV, 23. októbra 2017 9:00
Producenti tvrdia, že pri výrobe modrého vína nepoužívajú žiadnu chémiu. Foto: Tablet.TV
Chutí ako biele, no na prvý pohľad upúta pozornosť skôr farbou, než svojou sladkou chuťou. V najznámejších španielskych vinárskych oblastiach nalievajú víno s azúrovou modrou farbou.

"Niektorí ľudia povedia, že je sladké, iným sa zas až také sladké nezdá. Každopádne je ľahké a k jedlu ako stvorené,“ uviedol jeden z producentov.

Produkcia tohto vína sa stala populárnou za veľmi krátky čas. Pochvaľujú si ho nielen tí, ktorí si víno doprajú iba občas, ale aj degustátori či nároční someliéri.Tento nápoj vyrábajú tak z bieleho, ako aj červeného hrozna z viacerých vinohradov v Španielsku. Chuť má sladkastú a má menej ako dvanásť percent alkoholu. A ako je možné, že jeho farbu prirovnávajú k azúrovému pobrežiu? Producenti tvrdia, že nepoužívajú žiadnu chémiu. Víno je modré preto, lebo miešajú viaceré druhy hrozna a potom extrahujú pigment zo šupky červeného hrozna.

Španielskym producentom sa podarilo predať zatiaľ takmer pol milióna fliaš tohto atypického vínneho nápoja. Dostať ho chcú postupne do celého sveta.

ODPORÚČAME TIEŽ:
Rovný a rovnejší. Orwellovu Farmu zvierat odpremiérovali v Nitre
Ľudia by nemali kupovať darčeky na úver
KINO NOVINKY TÝŽDŇA: Barabášove Vábenie výšok je v kinách
Tablety netreba deťom zakázať, no viesť ich treba i k tvorivým hrám

Komentáre