Život

Päť zaujímavostí o vojvodkyni Kate, ktoré by ste mali vedieť

"Jej život pripomína rozprávku o princovi a princeznej. Viete o vojvodkyni Kate všetko?"

Tomáš Kušnír, 22. januára 2016 8:00
Vojvodkyňa z Cambridge Kate. Foto: TASR/AP
Vojvodkyňa z Cambridge Kate nedávno oslávila svoje 34. narodeniny. Od kráľovskej svadby, keď si princ William vzal neurodzenú Kate Middleton ubehlo už niekoľko rokov. Ich rodina sa rozrástla o malého princa Georgea a princeznú Charlotte. Britská štvorica je medzi obyvateľmi mimoriadne obľúbená a svoj podiel má na tom práve vojvodkyňa Kate, ktorá zmenila britskú monarchiu. Prečítajte si, čo ste o nej možno netušili.

Vzdelanie na prvom mieste


Myslíte si, že Kate bola iba náhodná okoloidúca, ktorá padla do oka mladému princovi? V skutočnosti išlo o veľmi vzdelanú mladú dámu z dobrej rodiny. Jej mama bola letuška a otec pracoval ako letecký dispečer. Mladá Kate začala svoje štúdium na internátnej škole v Berkshire, potom na Downe House. Vo vzdelávaní pokračovala na Marlborough College, no osud jej zmenila University of St Andrews, kde sa zoznámila so svojím budúcim manželom. Rok strávila tiež vo Florencii, kde sa zaoberala štúdiom renesancie. O čo sa zaujímala? Umenie, chémia, biológia a zo športov to bol tenis, bedminton a atletika.
Princ George s rodičmi Kate a Williamom. Foto: TASR/AP Photo

Vysnívaný princ


Aj vy snívate o rozprávkovom princovi, ktorý by vás vzal do svojho paláca? Kate bola údajne zahľadená do princa Williama ešte skôr, než sa spoznali. Podľa módneho časopisu Vogue mala na stene jeho plagát a s priateľmi žartovala, že nikto nie je ako on. Vysnívaný William si ju našiel na univerzite a keď spolu s priateľmi začali bývať, kráľovská láska bola na svete.
Na archívnej snímke sprava britský princ William, jeho manželka Kate a princ Harry prichádzajú na svetovú premiéru najnovšieho filmu o Jamesovi Bondovi s názvom Spectre v londýnskej Royal Albert Hall v pondelok 26. októbra 2015. Foto: TASR/AP

Pracovné skúsenosti


Áno, budúca členka kráľovskej rodiny v minulosti pracovala. Ako asistentka predaja v módnom dome Jigsaw pracovala na čiastočný úväzok. Jej rodičia vlastnia spoločnosť Party Pieces, ktorá je v Británii veľmi populárna. Aj tu ste mohli stretnúť mladú Kate, keď po škole pomáhala rodičom.

Špeciálne vône


Spomínate si na rozprávkovú svadbu z apríla 2011? Určite áno, pretože ju sledoval takmer celý svet. Na žiadosť Kate horeli sviečky vo Westminsterskom opátstve s arómou Jo Malone. Nebola to však jediná vôňa v ten deň. Keďže si krásna nevesta brala princa Williama, jej kytica obsahovala kvetinu Sweet William.
Kate Middleton očarila módny svet svadobnou róbou od Alexandra McQueena. Foto: TASR/AP Photo

Zanietená fotografka


Fotografickej mánii podľahla aj vojvodkyňa Kate. Nejde však o žiadne selfie s kráľovnou Alžbetou II., ktoré by pridávala na sociálne siete. Bola to práve ona, ktorá vytvorila prvú oficiálnu fotografiu svojej dcéry Charlotte. Rovnako tiež v úlohe fotografky zaznamenala prvý deň princa Georgea v škôlke. Myslíte, že by si mala založiť účet na Instagrame?

The latest pictures of Princess Charlotte, taken by her mother, The Duchess of Cambridge, in early November at their home in Norfolk.

Posted by The British Monarchy on Sunday, November 29, 2015


ODPORÚČAME AJ:
David Bowie: Zabával sa s Lennonom, bál sa letieť cez Atlantik
A. FRIČ: Pre irackých kresťanov sme zelenou krajinou bez moslimov
Highlighty týždňa: Sezónu tanca a oslnivých rób otvoril Ples v opere
Vodiči by nemali zanedbať dôslednú prípravu auta na zimu
Plánujete džúsový detox? Povieme vám, čo vás čaká

Komentáre