Život

Kam sa ísť kúpať? Niektoré vodné plochy v testoch neuspeli

"Aktuálne informácie o stave sledovaných prírodných a umelých kúpalísk na Slovensku možno nájsť na webovej stránke ÚVZ SR www.uvzsr.sk a na stránkach regionálnych úradov verejného zdravotníctva. "

TASR, 31. júla 2016 12:00
Ilustračná snímka Foto: TASR/Milan Kapusta
Na Slovensku je v súčasnosti v prevádzke 14 prírodných a 167 umelých kúpalísk. Ich návštevnosť minulý týždeň ovplyvnilo premenlivé a chladnejšie počasie, na niektorých kúpaliskách v severnejších okresoch podľa Úradu verejného zdravotníctva SR prerušovali prevádzku.

Vyhovujúca kvalita vody na kúpanie je na 14 prírodných kúpaliskách a prírodných vodných plochách s neorganizovanou rekreáciou. Nevyhovujúca kvalita sa zistila v lokalite Lipovina – Bátovce. Problémy boli aj na jazere Klinger – Banská Štiavnica, v lokalitách Ružín – odberové miesto Chaty Evičkino jazero a Kopanice, rovnako na prítoku Hnilecké rameno. Pre biologické znečistenie je zákaz kúpania v rekreačnej oblasti Šaštín Stráže – Gazarka.

Nedostatky boli aj na umelých kúpaliskách. Mikrobiologické znečistenie sa zistilo na LK AQUA – RELAX Lívia Brezno Zadné Hálny i v zariadení TK Vrbov Kežmarok. Nevyhovujúca kvalita vody bola aj na šmykľavke a tobogane UK Čajka – Prievidza, v detskom bazéne na Národnom centre vodného póla – Nováky a v detskom bazéne na Biokúpalisku BOROVICA.

Aktuálne informácie o stave sledovaných prírodných a umelých kúpalísk na Slovensku možno nájsť na webovej stránke ÚVZ SR www.uvzsr.sk a na stránkach regionálnych úradov verejného zdravotníctva.

ODPORÚČAME TIEŽ:
Ak sa chystáte na dovolenku autom, musíte poznať predpisy
UNIKÁTNY VIDEOPROJEKT: Na motorke po divokom západe
Nechajte sa uniesť Rímom, vedú tam všetky cesty
Starý magnetofón spustil zberateľskú vášeň, zbierku vystavujú v Čadci

Komentáre