Technológie

Pri výbere detskej vysielačky voľte radšej verziu na baterky

"Pri nákupe elektrospotrebičov sa treba podľa Ivaniča zamerať na certifikované výrobky schválené Európskou úniou."

TASR, 26. septembra 2017 11:00
Ilustračná snímka Foto: TASR/Milan Kapusta
Rodičia by mali používať detské vysielačky na baterky. Nevzniká pri nich nebezpečenstvo skratu a možno ich nechať v blízkosti dieťaťa, radia odborníci. Minulý týždeň totiž zraneniam podľahlo malé dieťa. To malo spať v izbe, ktorá sa zrejme vznietila od detskej vysielačky.

"Zapnuté elektrozariadenia by sme mali nechávať bez dozoru len na nehorľavých podložkách," povedal Milan Ivanič, operačno-technický riaditeľ z Falck Fire Services. Na možný oheň v domácnosti by človek mal byť dopredu pripravený. Treba sa zabezpečiť hasiacim sprejom, hasiacou rúškou alebo malým práškovým hasiacom prístrojom.

"Ak ich doma v čase požiaru nemáme, nemožno podliehať panike, je vylúčené manipulovať s horiacim spotrebičom, mohol by nás zasiahnuť elektrický prúd," varuje Ivanič s tým, že v prvom rade je dôležité vypnúť poistky. Keď sa totiž preruší dodávka elektrickej energie, zariadenie prestane vo väčšine prípadov horieť. Ďalej planúť môžu len okolité plasty. Pred ohňom a dymom upozornia dymové a tepelné hlásiče.

Pri nákupe elektrospotrebičov sa treba podľa Ivaniča zamerať na certifikované výrobky schválené Európskou úniou. "Pri týchto produktoch výrobca garantuje, že majú ochranné prvky, ktoré by mali zamedziť samovznieteniu. Certifikát je súčasťou každého balenia," uviedol. Je podľa neho samozrejmosťou vyhýbať sa "lacným čínskym produktom".

ODPORÚČAME TIEŽ:
Hygiena, očkovanie, otužovanie. Aby škôlkar neprišiel domov chorý
VIDEO: Eset odhalil novú špehovaciu kampaň
Pozor na falošné súťaže na Facebooku, môžete prísť o peniaze
Smartfón so skladacím displejom majú uviesť na trh už na budúci rok

Komentáre