Cestovanie

Nová aplikácia prevedie turistov po Rimavskej Sobote i okolí

"Vďaka GPS aplikácia naviguje turistov priamo k jednotlivým pamiatkam, napríklad do Gemersko-malohontského múzea či k soche známeho rozprávkara Pavla Dobšinského."

TASR, 27. augusta 2017 9:00
Na snímke barokový kostol sv. Jána Krstiteľa na Hlavnom námestí v Rimavskej Sobote. Foto: TASR/Branislav Caban
Mobilná aplikácia s QR kódmi, mapami, GPS a hlasovým sprievodom v troch jazykových mutáciách je novým interaktívnym turistickým sprievodcom po Rimavskej Sobote a okolí. Podľa slov Janky Mišurákovej z Turisticko-informačného centra v Rimavskej Sobote obsahuje aplikácia informácie zamerané na šport, oddych i turistiku.

„Ľudia v nej nájdu informácie a fotografickú dokumentáciu o pamiatkach a historických budovách, o histórii mesta či pamätníkoch, ale aj o osobnostiach slovenského i maďarského kultúrneho života, v minulosti žijúcich a pôsobiacich v Rimavskej Sobote,“
konkretizovala Mišuráková.

Vďaka GPS aplikácia naviguje turistov priamo k jednotlivým pamiatkam, napríklad do Gemersko-malohontského múzea či k soche známeho rozprávkara Pavla Dobšinského. „Obsahuje tiež prechádzkové trasy pre peších návštevníkov i mapy okolitých cyklotrás,“ dodala. Mišuráková.

Aplikácia však podľa jej slov ponúka i možnosť vyhľadať si informácie o kultúrnych, športových a spoločenských inštitúciách, pôsobiacich v Rimavskej Sobote. K dispozícii sú aj telefónne a emailové kontakty, otváracie hodiny či GPS súradnice týchto inštitúcií. „Sú v nej tiež dôležité telefónne čísla, napríklad tiesňové volania na políciu a mestskú políciu, na ktoré sa dá dovolať priamo bez hľadania a zisťovania,“ zakončila.

ODPORÚČAME TIEŽ:
Na Nitriansky hrad vedie zrekonštruovaný chodník cez lesopark
Spišský hrad sa teší vysokej návštevnosti, čísla prekonali minulý rok
Za panovania Márie Terézie si nikto nedovolil nerešpektovať nariadenia
Unikátny vlakový videoprojekt: Železničná stanica Bratislava východ

Komentáre