Autá

Vynovený symbol najvyššej exkluzívnosti a individuality

"Luxusný Mercedes-Maybach Triedy S je teraz ešte ušľachtilejší."

Peter Škorňa, 16. marca 2018 8:00
Mercedes-Maybach Triedy Foto: Daimler AG
Nové poňatie masky Mercedes-Maybach s jej ušľachtilými zvislými lamelami vdychuje prednej časti vozidla nezameniteľný vzhľad. Pri návrhu masky sa dizajnéri inšpirovali oblekom s jemnými prúžkami. Svetovú premiéru mala už v rámci Vision Mercedes-Maybach 6, exkluzívnej štúdie kupé. V rámci typického dvojfarebného lakovania karosérie bude na výber deväť rôznych farebných kombinácií. Ako ďalšia nová možnosť je k dispozícii dvojitá vrstva priehľadného laku pre všetky tmavé farby. Vytvára brilantnú povrchovú vrstvu s efektom klavírového laku a mimoriadnym dojmom hĺbky.

Druhú vrstvu priehľadného laku na karosérii vrátane medzileštenia vykonávajú s remeselnou zručnosťou špeciálne školení lakovači v manufaktúre Maybach. Vzhľad exteriéru špičkového modelu korunujú nové luxusné 20-palcové disky s mnoholúčovým dizajnom. Okrem toho sú pre značku Mercedes-Maybach k dispozícii tri exkluzívne 20-palcové disky, okrem iného aj disky s dizajnom dvadsiatich otvorov známe z kabrioletu Mercedes-Maybach S. V interiéri sú v ponuke dve nové exkluzívne farebné kombinácie: armaňaková hnedá/čierna a savanová béžová/čierna.Čalúnenie v koži napa Exklusiv Maybach v čiernej farbe si okrem toho možno na želanie objednať s kontrastnými švami v medenej, zlatej alebo platinovej farbe. Rovnako nové sú v ponuke ozdobné prvky z magnólie designo s prúdnicami. S dĺžkou 5 462 mm a rázvorom kolies 3 365 mm prekonáva vlajková loď modelovej palety značky Mercedes-Benz aj sedan Triedy S s dlhým rázvorom kolies v oboch rozmeroch o 20 cm!. Cestujúci na zadných sedadlách z toho profitujú rovnako ako zo sériovej výbavy s riaditeľskými sedadlami vľavo a vpravo, ako aj z ďalších exkluzívnych detailov ako inovatívne zosilňovanie hlasu.

Pozornosť si zaslúži veľký úspech značky Mercedes-Maybach, keď od jej uvedenia na trh v roku 2015 bolo vyexpedovaných už viac ako 25 000 vozidiel Mercedes-Maybach Triedy S. Hlavnými trhmi sú Čína, Rusko a USA.

Komentáre