Život

Na Filmový chodník slávy pribudne meno Božidary Turzonovovej

" Chodník tvoria mramorové dlaždice s kovovým dielom, na ktorom sa nachádza meno a podpis osobnosti."

TASR, 16. novembra 2017 9:00
Herečka Božidara Turzonovová sa stala držiteľkou pamätnej dlaždice na Filmovom chodníku slávy. Foto: TASR/Jakub Kotian
K hereckým osobnostiam Ladislavovi Chudíkovi, Márii Kráľovičovej, Jozefovi Adamovičovi, Štefanovi Kvietikovi, Eve Krížikovej, Ivanovi Palúchovi, Emílii Vášáryovej a Martinovi Hubovi, ktorých pamätné dlaždice zdobia bratislavský Filmový chodník slávy, pribudne v pondelok meno herečky Božidary Turzonovovej.

Tradíciu Filmového chodníka slávy v Bratislave založili v roku 2009 Medzinárodný filmový festival Bratislava v spolupráci s Agentúrou Promotion, hlavným mestom SR Bratislava a Bratislavským kultúrnym a informačným strediskom, ako prejav vzdávania úcty za dlhoročnú umeleckú tvorbu významným slovenským filmovým a divadelným umelcom, tvorcom a profesionálom.Filmový chodník slávy v Bratislave slávnostne otvorili 17. júna 2010. Hlavné mesto SR sa tak pripojilo k svetovým metropolám, ktoré zaviedli túto tradíciu nielen ako akt uznania a pocty tým najlepším z najlepších, ale v neposlednom rade aj ako turisticky zaujímavú atrakciu. Chodník tvoria mramorové dlaždice s kovovým dielom, na ktorom sa nachádza meno a podpis osobnosti.

Na pešej zóne pred Mestským divadlom P. O. Hviezdoslava odhalilo svoje vlastnoručne podpísané pamätné tabule zatiaľ sedem významných osobností slovenského herectva. Prvým bol majster Ladislav Chudík. "Je tu celé moje meno, ktoré som špeciálne trénoval, pretože dovtedy som sa podpisoval skrátene. Prisahám, že som sa podpísal bez nároku na honorár," s úsmevom vtedy skonštatoval herec. "Nech je tento chodník dlhý a nech sa nakrúcajú slovenské filmy," vyslovil svoje prianie.

"Filmový chodník slávy je odkazom pre budúce generácie, sú na ňom mená významných osobností, ktoré výrazne prispeli k rozvoju slovenského divadla a slovenského filmu," povedala pre TASR jeho zakladateľka Mária Reháková.

ODPORÚČAME TIEŽ:
Celeste Buckingham: Pre album Bare som sa duševne rozobrala
Emma Drobná vydala debutový album, texty si napísala sama
Do kín mieri Vražda v Orient exprese s hviezdnym obsadením
Highlighty týždňa: Nový slovenský film o tom, čoho sa bojíme

Komentáre