Technológie

Sledovanie televízie nám už nestačí, slúži nám hlavne ako kulisa

"Prieskum odhalil, že až 56 percent ľudí popri pozeraní televízie pracuje na počítači. "

TASR, 12. februára 2017 10:00
Televízia sa stala kulisou k iným činnostiam, napríklad komunikácii na smartfóne. Foto: TASR/AP
Pozeranie televízie je stále obľúbenou činnosťou Slovákov, novým trendom je však venovať súčasne pozornosť ďalšej obrazovke – na počítači alebo smartfóne. Vyplýva to z prieskumu, ktorého autori v novembri 2016 oslovili 510 respondentov starších ako 15 rokov z internetovej populácie Slovenského národného panela.

"Televíziu sleduje 92 percent slovenskej internetovej populácie, popritom však pracuje 56 percent ľudí na počítači a 54 percent respondentov priznalo, že pri televízii zároveň komunikuje cez svoj smartfón," uviedol Marcel Zámečník zo spoločnosti Nielsen Admosphere Slovakia, ktorá prieskum realizovala. "V menšej miere opýtaní na dennej báze popri televízii používajú klasický mobilný telefón (16 percent) alebo tablet (15 percent)," doplnil.

Popri pozeraní televízie Slováci podľa odpovedí v prieskume najčastejšie prostredníctvom iných zariadení píšu alebo si prezerajú maily či iné správy sprostredkované komunikačnými aplikáciami.

Novinky na sociálnej sieti popri sledovaní televízneho programu zvláda 54 percent opýtaných. Všetkým uvedeným komunikačným činnostiam sa popri televízii spravidla venujú viac ženy ako muži.

ODPORÚČAME TIEŽ:
Ľuďom na internete prekáža nielen reklama, ale tiež vlastní priatelia
Týždeň bez smartfónu. Aký vplyv mal experiment na naše zvyky?
Moodo umožní kontrolovať vône v domácnosti cez smartfón
Kancelársky papier bude modrý a tlač dočasná, v Číne sa deje revolúcia

Komentáre