Štýl

Chcete jarnú zmenu? Tieto tipy vám pomôžu štýlovo oživiť byt

"V izbách je potrebné dopriať si viac priestoru, je možné ich oživiť i rastlinami. Kto má chuť na výraznejšiu zmenu, môže namaľovať steny trendovými farbami."

TASR, 25. marca 2017 10:00
Interiér oživia aj kvety. Foto: TASR/Pavol Remiáš
S príchodom jari treba odložiť zimné veci, dôležité je zbaviť sa nepotrebného a nepraktického. V izbách je potrebné dopriať si viac priestoru, je možné ich oživiť i rastlinami. Kto má chuť na výraznejšiu zmenu, môže namaľovať steny trendovými farbami, odporúča Petra Triščíková zo slovenského e-shopu s nábytkom.

Odložte zimné kabáty


So striedaním ročných období radí odložiť zimný šatník zo skríň. "Ak nie je dostatok úložných priestorov, treba si vytypovať nevyužité miesta. Napríklad tie pod posteľou. Využite izbu do plnej výšky až pod strop," povedala Triščíková. Pre zväčšenie kapacity možno zvážiť aj zakúpenie nadstavcov na skrine.

Nepreháňajte to s nábytkom


Pocit priestoru a vzdušnosť ovplyvňujú aj iné faktory. Častým nedostatkom domácností býva snaha vtlačiť aj do malých miestností príliš veľa nábytku. V miestach, ktoré navodzujú pocit stiesnenosti, je potrebné zvážiť výmenu niektorých zariadení či zmenu rozmiestnenia. "Existuje množstvo úsporných a multifunkčných produktov. Ide o rozkladacie sedacie súpravy, stoly či detský rastúci nábytok," povedala Triščíková. Do izieb by vyberala svetlé odtiene.

Experimentujte s rastlinami


Oživiť priestory dokážu aj rastliny. Treba to podľa Triščíkovej skúsiť štýlovo. Je možné urobiť si živú stenu, či dať kvety do nástenných nádob alebo ich položiť vo väčšom zoskupení na stolík alebo komodu. Rastliny zlepšujú vnútornú klímu a zvlhčujú vzduch.

Stavte na svieže farby

Steny vo farbe odtieňa mladých lístkov a trávy podľa Triščíkovej navodia "pocit pokoja a relaxu". Kus nábytku vo výraznejšom farebnom odtieni zase vnesie do priestoru dynamiku a akcent. V obľube ostáva aj pastelová ružová či popolavomodrá.

Svieža farba vdýchne interiéru život. Foto: TASR/AP


Oprášte záhradné posedenie

Jar je čas i na obnovu terás. Triščíková radí urobiť "revíziu letného nábytku". Kľúčové je podľa nej posedenie. Ľudia by sa mohli inšpirovať čalúnenými záhradnými setmi z umelého ratanu. "Imituje prírodný materiál a je takmer bezúdržbový," povedala. Popularite sa tešia aj záhradné ležadlá. Netreba k nim zabudnúť slnečník a stolík s kolieskami pre jeho pohodlné premiestňovanie.

ODPORÚČAME TIEŽ:
Džínsové sukne sú stále trendy. Ako ich nosiť?
Kamery nás budú vedieť rozpoznávať podľa tváre. Čo na hovorí zákon?
Dobré či zlé? Ako rozozná imunitný systém baktérie v žalúdku?
Bratislavský Kostol svätej Alžbety je známy ako Modrý kostolík

Komentáre