Hudba a film

Peter Bič Project vydali album Dream. Aj so slovenskými pesničkami

" Muzikanti sa rozhodli, že sa budú venovať aj slovenčine a sľubujú, že jej bude do budúcna viac."

TASR, 7. decembra 2017 9:00
Speváčka skupiny Peter Bič Project Victoria. Foto: youtube.com/PeterBicProject
Známa slovenská kapela Peter Bič Project vydáva nový štúdiový album s názvom Dream, ktorý je ich doposiaľ najintímnejším dielom. Už pred dvoma týždňami predstavili v éteri prvú pieseň Skúšame sa nájsť z novinkovej platne.

Po slovensky


V poradí tretí štúdiový album bude pre mnohých skalných fanúšikov istým prekvapením, nakoľko doteraz boli zvyknutí iba na anglické skladby. Muzikanti sa však rozhodli, že sa budú venovať aj slovenčine a sľubujú, že jej bude do budúcna viac.

„Veľkou zmenou pre nás a určite aj pre našich fanúšikov bude, že na albume nájdu aj slovenské pesničky. Slovenčine sme sa nikdy nebránili, dokonca ešte v začiatkoch našej tvorby sme zložili aj mnoho slovenských piesní. Momentálne sme dospeli k rozhodnutiu, že toto je pre nás tá správna cesta. Chceme, aby nám naši fanúšikovia rozumeli nie len hudobne, ale aby chápali aj hĺbku našich textov a tomu, čo im našou hudbou chceme povedať,“ priblížil rozhodnutie spievať v slovenčine Peter Bič.

Pocitový žáner


Nový album ponúka osem skladieb v angličtine a dve v slovenčine. Jednou z nich je najnovší hit Skúšame sa nájsť, ktorý síce Peter Bič Project svojim fanúšikom predstavili iba nedávno, no napriek tomu má výborné ohlasy aj na sociálnych sieťach. Už na prvé počutie je jasné, že hudobná novinka sa výrazne odlišuje od predchádzajúcich muzikantských počinov.„V Peter Bič Project tvoríme hudbu podľa toho, ako to momentálne cítime. Nechceme sa žánrovo nijako špecifikovať, jednoducho to robíme tak, ako to momentálne cítime, lebo podľa mňa presne o tom je hudba. Pretože hudba je o vyjadrení emócií, o momentálnom pocite a vnímaní života. Mnoho našich skladieb vznikalo na malej gitare alebo na klavíri. Všeobecne sa trošku zmenil môj prístup k skladaniu hudby a začali sme využívať aj iné nástroje. Náš nový album je bez pochyby našou najemotívnejšou spoveďou. Svojím dielom sme sa na ňom podieľali celá kapela a každý z nás do neho vložil kúsok seba,“ doplnil líder kapely.


Predvianočný darček


Podľa jeho slov vždy chceli vydať album pred Vianocami, pretože je v tom istá symbolika. Doteraz sa im to však nepodarilo. O to väčšiu majú radosť, že to tento rok stihli s dostatočným predstihom. „Hudba je krásny darček, pretože je večná. Dokáže potešiť, povzbudiť, rozveseliť, ale aj podporiť melancholické rozjímanie. A práve taký je aj náš nový album,“ dodal na záver.

TASR informovala PR manažérka vydavateľstva Universal Music Ľuba Svatá.

Komentáre