Hudba a film

Hit Pěšáci od Tata Bojs má novú verziu s prekvapujúcou témou

"V klipe si zahral aj jeden z nestorov bielej stopy Ladislav Míka, ktorý nechýbal ani na jednom ročníku Jizerskej 50. V úlohe komentátora sa ocitol redaktor Českej televízie Pavel Čapek."

TASR, 1. októbra 2017 8:00
Z videoklipu kapely Tata Bojs Pěšáci bílé stopy. Foto: Youtube/tatabojstv
Kapela Tata Bojs naspievala novú verziu slávnej skladby Pěšáci. Pieseň, ktorá získala pred desiatimi rokmi cenu Anděl za skladbu roka, má úplne novú a pre mnohých fanúšikov možno prekvapujúcu tému. Venuje sa totiž českým najslávnejším a najväčším pretekom na bežkách - Jizerskej 50.

Ku skladbe vznikol tiež vydarený klip v réžii Davida Mencla, ktorý už má na konte videoklipy pre kapely Kieslowski, Kittchen, Houpací kůň a Nauzea Orchestra. Za kamerou stál Marek Dvořák, ktorý pripravoval pre Tata Bojs už tretí videoklip. Skupina ponúka pieseň svojim fanúšikom aj digitálne.

"Jizerku máme radi, pred niekoľkými rokmi sme v Liberci v rámci pretekárskeho víkendu hrali koncert a pamätám si, že mal skvelú atmosféru. Nápad dať Pěšákům nový, zimný kabát sa nám páčil a tešíme sa, keď novú verziu piesne zahráme naživo. Je to dokonca už tretí videoklip, ktorý sme k tejto skladbe od jej vydania v roku 2007 urobili,"
priblížil frontman Milan Cais.

V aktuálnom videoklipe strieda zábery zo samotných pretekov bežkárska exhibícia chlapcov z kapely. "Komické prvky Mardošu a Vladíka, ktorým sekunduje snaživý tréner Dušan, sú podľa mňa vtipnou kostrou klipu. Poriadne sme sa nasmiali už na pľaci. A myslím, že klipu svedčí aj retro duch sedemdesiatych rokov, v ktorých sme všetci vyrastali," dodal Milan Cais.V klipe si zahral aj jeden z nestorov bielej stopy Ladislav Míka, ktorý nechýbal ani na jednom ročníku Jizerskej 50. V úlohe komentátora sa ocitol redaktor Českej televízie Pavel Čapek, ktorý už niekoľko rokov preteky z Bedřichova skutočne moderuje.

Okrem novej verzie Pěšáků plánujú Tata Bojs v rámci tohtoročnej jesene turné siedmich koncertov, ktoré sa začínajú 16. novembra v Jablonci nad Nisou. Na turné oživia svoj prelomový album Futuretro. Nahrávka, ktorá pri tejto príležitosti vyjde v reedícii na 2LP, kompletne zaznie aj za účasti bývalých členov Marka Doubravu a Kláry Nemravovej.

TASR informovala Adriana Čahojová, marketingová a PR manažérka vydavateľstva Supraphon pre Slovenskú republiku.

ODPORÚČAME TIEŽ:
ROZHOVOR s textárom ĽUBOŠOM ZEMANOM: Hudba je zvláštne esperanto
Kristína predstavila nový videoklip: Vznikal v historickej Bratislave
Peter Nagy pripravuje Pianko Tour, s klavírom a tichými piesňami
Skupina Olympic oslávila výročie vydaním trojalbumu

Komentáre