Hudba a film

Miro Žbirka zažil veľké narodeninové prekvapenie

"Nič netušiaci Meky, ktorý od Katky dostal pozvanie na kávu, sa za zvuku beatlesovskej skladby Happy Birthday zrazu ocitol medzi množstvom jeho spolupracovníkov a kamarátov."

TASR, 26. októbra 2017 11:00
Spevák Miro Žbirka. Foto: TASR/Andrej Galica
Manželke Mira Žbirku Katke sa podarilo veľké prekvapenie. K spevákovým 65. narodeninám (narodil sa 21. októbra 1952) zorganizovala v utorok (24.10.) oslavu v nádhernom prostredí Café Mozart na Staromestskom námestí v Prahe, rovno oproti Staromestskej radnici, kde sa pred 29 rokmi brali.

Nečakaná oslava


Orloj za oknami a mozartovské zariadenie kaviarne umocnili atmosféru veľkého prekvapenia. Nič netušiaci Meky, ktorý od Katky dostal pozvanie na kávu, sa za zvuku beatlesovskej skladby Happy Birthday zrazu ocitol medzi množstvom jeho spolupracovníkov a kamarátov, ktorí mu spolu so speváčkou Marthou popriali všetko najlepšie. Spevák si zachoval imidž anglického gentlemana, a aj keď veľmi milo prekvapený, nenechal sa nečakanou oslavou zaskočiť. S humorom sebe vlastným prijímal ďalšie darčeky a gratulácie.

Nielen hudobné darčeky


Honza Kříž zaspieval skladbu Atlantída z rovnomenného muzikálu, Meky pridal Len s ňou, zástupcovia Universal Music priniesli nový vinyl Symphonic album, ktorý na pódiu pokrstili. Od dua Ťežkej Pokondr dostal dvojníka a pekný obraz. Od organizátorov tortu v podobe plagátu na Symphonic tour 2017, od hosťa turné Lenky Filipovej vinyl s koncertom The Beatles a nylonové struny na klasickú gitaru.Vzácni gratulanti


Medzi hosťami a gratulantmi sa objavili aj Anna K., Libor Bouček, Miroslav Donutil, producent Jan P. Muchow a mnoho ďalších kamarátov a spolupracovníkov. Ďalším darčekom, ktorý mu dali všetci slovenskí fanúšikovia je takmer vypredaný koncert Symfonic tour 13. decembra v Bratislave. V predaji zostáva už len posledných pár vstupeniek. Ďalšími budú koncerty 9. decembra v Brne, 11. decembra v Plzni a 15. decembra v Pardubiciach. Turné, ktoré je splnením prianí fanúšikov, ukončí špeciálny koncert na prestížnom Medzinárodnom hudobnom festivale České doteky hudby 19. decembra v Kongresovom centre Paláca kultúry v Prahe. TASR informoval PR manažér Rado Mešša.

ODPORÚČAME TIEŽ:
Ondřej G. Brzobohatý prichádza s hudobne pestrým a osobným albumom
Vychutnajte si svetovú operu doma. Stačí vám rádio
Highlighty týždňa: Miss Universe sa stala 19-ročná študentka z Pezinka
VIDEO: Smartfón, ktorý sa otvára ako kniha

Komentáre