Hudba a film

James Blunt cestuje po Európe, príde aj na Slovensko

"Po nepresvedčivých pokusoch s albumami All The Lost Souls a Some Kind Of Trouble sa Bluntovi minulý rok podarilo dokonale reštartovať kariéru albumom Moon Landing."

TASR, 17. júla 2014 9:00
James Blunt Foto: TASR/AP Photo


Anglický spevák James Blunt cestuje od júna po Európe a v rámci aktuálneho Moon Landing Tour 2014 bude koncertovať 28. októbra aj v Bratislave. Do slovenskej metropoly sa vráti po šiestich rokoch, keď prvý koncert odohral 26. októbra 2008. V playliste nebudú chýbať hity You're Beautiful, Goodbye My Lover či High.

Po nepresvedčivých pokusoch s albumami All The Lost Souls a Some Kind Of Trouble sa Bluntovi minulý rok podarilo dokonale reštartovať kariéru albumom Moon Landing. Spevák sa na ňom vrátil k tomu, čo ho preslávilo. Z piesní Bonfire Heart a Heart To Heart sú celosvetové hity, ktorými nadviazal na úspešnú skladbu You're Beautiful. Niekdajší kapitán britskej armády momentálne propaguje album Moon Landing singlom Postcards a ako sám hovorí, užíva si živé vystupovanie.Štyridsiatnik James Blunt (*22. 2. 1974, rodený James Hillier Blount, Tidworth, Wiltshire, UK) pochádza z rodiny armádneho dôstojníka. Detstvo prežil v Anglicku, na Cypre a v Nemecku, kde jeho otec, plukovník britského letectva slúžil ako pilot bojového vrtuľníka. James vyštudoval kráľovskú vojenskú akadémiu, po nej slúžil ako dôstojník britskej armády v jednotke NATO v kosovskej Prištine. Z armády odišiel a v roku 2003 vycestoval do Los Angeles, aby sa venoval iba hudbe.

V októbri 2004 vydal debutový album Back To Bedlam, na ktorom boli hity You're Beautiful a Goodbye My Lover. V septembri 2007 vydal druhý album All The Lost Souls s hitmi 1973, Same Mistake či Carry You Home, v novembri 2010 tretí s názvom Some Kind Of Trouble. V októbri 2013 vyšiel jeho štvrtý album Moon Landing. V anglickej TOP 40 mal zatiaľ sedem skladieb, jednu z nich, You're Beautiful (2005) na prvom mieste.

ĎALŠIE ČLÁNKY:


Doktor House príde na Slovensko, vedeli ste, že sa venuje hudbe?
IMT Smile má nový singel, vznikol v ďalekej Kalifornii
Joss Stone plánovali zavraždiť, na turné je so špeciálnou ochrankou
Skupina Kabát vyhlasuje súťaž, hrá sa o gitary so zlatou mechanikou
Beyoncé prevalcovala konkurenciu, je najvplyvnejšou celebritou sveta

Komentáre