Hudba a film

Horkýže Slíže oslávia 25 rokov na turné s najnovším albumom

"Playlist upravili špeciálne na toto turné a zaznejú aj skladby, ktoré naživo ešte nikdy nehrali. "

TASR, 20. novembra 2017 9:00
Kapela Horkýže Slíže oslavuje 25 rokov na scéne. Foto: TASR/Roman Hanc
Pustite Karola! je názov najnovšieho albumu skupiny Horkýže Slíže. Jedna z našich najlepších koncertných kapiel vydala svoj jedenásty radový album a fanúšikom ho predstaví na turné. Na šnúre šiestich koncertov od Bratislavy po Košice nebudú chýbať najväčšie hity ani skladby, ktoré formácia nikdy naživo nehrala.

Štvrťstoročie na scéne


Nitrianska kapela Horkýže Slíže oslavuje štvrťstoročie na hudobnej scéne. Za to obdobie si na Slovensku aj v Česku vybudovala neotrasiteľnú pozíciu, vypredáva kluby, kultúrne domy aj športové haly. Peter Hrivňák - Kuko, Mário Sabo – Sabotér, Juraj Štefánik – Doktor a Marek Viršík – Vandel teraz pre fanúšikov pripravili nový album.

"Pustite Karola! je 11. radový album. Vznikal od konca roka 2016 až do leta 2017 a nahrával sa v LR štúdiu. Produkoval ho ako vždy Peter Sanchez Saniga. Plánujeme k nemu vydať aj LP Pustite Karola!, na ktorej bude o jednu skladbu viac ako na klasickom CD," uviedol pre médiá Hrivňák.Prvýkrát naživo


Nový album predstaví kapela na pripravovanom turné. "Tešíme sa, koncerty nás bavia najviac. Boli sme, sme a aj budeme koncertná kapela a koncerty sú naša najväčšia zbraň. Zahráme klasicky prierez našej tvorby. Playlist sme upravili špeciálne na toto turné a zaznejú aj skladby, ktoré sme naživo nikdy nehrali. Napríklad skladbu Nazdar sme upravili tak, aby sme ju zahrali bez klavíra. Doteraz sme vždy potrebovali pomoc klaviristu a hrali sme ju len výnimočne," dodal Hrivňák.

Na turné si chalani ako predkapelu berú skupinu Voči Zoči. "Toto turné bude veľké, takže, samozrejme, zvuk, svetlá a celá produkcia bude na top úrovni. A, samozrejme, nezabudneme na fóriky a vychytávky, ktoré k nám neodmysliteľne patria. Ale to nech sa fanúšikovia nechajú prekvapiť," doplnil Marek Viršík.Obľúbení aj v Čechách


Horkýže Slíže odohrali viac ako 2000 koncertov, vydali 15 albumov a na Youtube majú vyše 100 miliónov videní. V českej ankete Zlatý Slávik ich ocenili ako druhú najobľúbenejšiu slovenskú kapelu. "Sme radi, že nás považujú za naj koncertnú kapelu. Je to celé o tom, že nás stále baví hrať, koncerty si užívame a keď ide energia od nás, tak ju potom dostávame od ľudí naspäť. A to nás vždy poriadne nakopne," uzatvára Hrivňák.

Turné začne kapela koncertom 9. marca v bratislavskej Hant aréne, ďalšími zastávkami budú Nitra (10.3.), Trenčín (16.3.), Žilina (17.3.), Brezno (23.3.) a Košice (24.3.).

Vstupenky sú v predaji v sieti Ticketportal. TASR informovala Nora Krchňáková z agentúry NK Factory.

ODPORÚČAME TIEŽ:
Skupina Hex vydala album v tvare knihy. S poviedkou Pišta Vandala
Skupina Lucie pripravuje nový album. Predstaví ho aj na Slovensku
Peter Bič Project spievajú už aj po slovensky. Majú nový videoklip
Seriál Jana Hřebejka sa vracia na obrazovky. Rieši moderné vzťahy

Komentáre