Život

Rok 2017 bude pravdepodobne jedným z najteplejších v histórii meraní

"Hlavné ukazovatele klimatickej zmeny, teda zvýšenie koncentrácie oxidu uhličitého v atmosfére, stúpajúce hladiny oceánov či zvyšovanie kyslosti ich vôd, sa podľa WHO v tomto roku nezmenili k lepšiemu."

TASR, 10. novembra 2017 9:00
Ilustračná snímka Foto: TASR/Michal Svítok
Okrem rokov, ktoré ovplyvnil poveternostný fenomén El Niňo, bude rok 2017 pravdepodobne najteplejším v histórii meteorologických meraní. Na úvod konferencie OSN o zmene klímy, ktorá sa v pondelok začala v nemeckom Bonne, to vyhlásila Svetová meteorologická organizácia (WMO).

WMO tiež uviedla, že tento rok bude po rokoch 2015 a 2016 jedným z troch najteplejších rokov všetkých čias, pričom oba predchádzajúce roky ovplyvnil fenomén El Niňo, ktorý môže prispievať k zvýšeniu teploty ovzdušia.

Hlavné ukazovatele klimatickej zmeny - ako sú zvýšenie koncentrácie oxidu uhličitého v atmosfére, stúpajúce hladiny oceánov či zvyšovanie kyslosti ich vôd - sa podľa WHO ani v tomto roku nezmenili k lepšiemu.

WMO ďalej uviedla, že priemerná teplota medzi januárom a septembrom tohto roka bola o pol stupňa Celzia vyššia, ako bol priemer medzi rokmi 1981-2010.

ODPORÚČAME TIEŽ:
Rozhovor: Vrátil sa zo zahraničia, aby spoznával krásy Slovenska
KINO NOVINKY TÝŽDŇA: Suburbicon a Najsledovanejší
VIDEO: Keď kuchárov nahradia roboty. Pizzu upečú aj dovezú domov
M. PRONEKOVÁ: Na smrť sa nedá pripraviť, ani si na ňu zvyknúť

Komentáre