Život

Meryl Streepová kritizovala Trumpa. Čo na to nový prezident?

"Novozvoleného prezidenta však vo svojom príhovore ani raz nemenovala. "

TASR, 10. januára 2017 10:00
Herečka Meryl Streepová reční po prebratí Ceny Cecila B. DeMilla za celoživotné dielo počas slávnostného odovzdávania 74. ročníka Zlatých glóbusov . Foto: TASR/AP
Americká filmová hviezda Meryl Streepová v noci nadnes opäť kritizovala novozvoleného prezidenta USA Donalda Trumpa za jeho výroky na adresu rôznych skupín obyvateľstva vrátane cudzincov a novinárov.

Streepová vo svojom ďakovnom prejave po tom, ako si v nedeľu na slávnostnom večere udeľovania Zlatých glóbusov prevzala cenu Cecila B. DeMilleho za celoživotné dielo opäť kritizovala Trumpa za znevažovanie telesne postihnutého reportéra denníka New York Times Sergea F. Kovaleskeho, ktorého vlani na predvolebnom mítingu v Južnej Karolíne zosmiešňujúco imitoval. Novozvoleného prezidenta však vo svojom príhovore ani raz nemenovala.

Americká filmová hviezda tiež vyzvala prítomných v publiku, aby bojovali za slobodu tlače, ktorá pôsobí ako brzda Trumpovej moci.V očakávaní protiúderu od Trumpových priaznivcov Streepová povedala aj to, že Hollywood je plný cudzincov a "keď ich vykopnete, nebudete sa mať okrem amerického futbalu a zmiešaných bojových umení na čo pozerať".

V reakcii na herečkine slová Trump v krátkom telefonickom rozhovore pre New York Times uviedol, že Streepovej kritiku očakával a herečku označil za "milovníčku" svojej súperky, bývalej demokratickej kandidátky na prezidenta Hillary Clintonovej.

"Ľudia stále opakujú, že som mal v úmysle uťahovať si z telesného postihnutia toho reportéra, akoby Meryl Streepová a ďalší vedeli čítať moje myšlienky. Nič také som neurobil," povedal Trump, ktorý popiera, že si z Kovaleskeho vlani na predvolebnom mítingu v Južnej Karolíne uťahoval a imitoval jeho držanie tela.

ODPORÚČAME TIEŽ:
Zlaté glóbusy ovládol muzikál La La Land, cenu získala aj M. Streepová
Na Colours of Ostrava sa vrátia tri veľké mená svetovej hudby
Aký bol rok 2016 pre Petra Jandu, Simu Martausovú či kapelu Slza?
Vydražili šesť listov princeznej Diany, píše v nich i o svojich synoch

Komentáre