Život

Finalistky MISS Slovensko 2013 vás očaria nielen krásou

"Slovensku sa predstavili tohtoročné finalistky prestížnej súťaže krásy. Ich výhodou však nie je len krása."

, 31. januára 2013 14:00
Finalistky MISS Slovensko 2013. Foto: ILOVEFASHION.sk
MISS Slovensko je prestížna súťaž krásy, ktorá každoročne predstavuje najkrajšie Slovenky. Tento rok tomu nebude inak. Finalistky už zažili svoju spoločnú premiéru, keď ich predstavila riaditeľka súťaže Magdaléna Šebestová.

Na kasting sa prihlásilo obrovské množstvo dievčat, ktoré chceli zabojovať o korunku krásy. „Toho roku sa prvýkrát mohli dievčatá prihlasovať cez internet, tam ich bolo okolo 580. Predpokladám, že dokopy ich bolo okolo 950,“ vyjadril sa o počte záujemkýň o korunku Jozef Oklamčák, riaditeľ Oklamčák Production.

Kritériom nie je len krása


Kráľovná krásy musí samozrejme spĺňať základný predpoklad – musí byť krásna. No okrem takých základných kritérií, ku ktorým podľa slov Jozefa Oklamčáka patrí výška nad 170 cm, vek od 18 do 24 rokov, musia dievčatá spĺňať aj iné predpoklady.

„V semifinále sme mali približne 50 krásnych dievčat. Z toho sa selektovali dievčatá, ktoré spĺňajú trochu iné kritériá – inteligencia, vzdelanie a komunikácia v cudzom jazyku. Všetky finalistky ovládajú anglický jazyk, niektoré vedia aj po rusky, francúzsky, španielsky a podobne,“ vyjadril sa Jozef Oklamčák.

Zo štrnástky sa vytvorila dvanástka


Porota v zložení Magdaléna Šebestová, Jozef Oklamčák s manželkou, MISS Slovensko 2012 Kristína Krajčírová, oficiálny fotograf súťaže Lukáš Kimlička, choreograf Peter Varády a zástupca modelingovej agentúry Exit Model Management a moderátor Rádia Európa 2 Michal Sabo vybrala štrnásť dievčat, ktoré mali možnosť dostať sa do finálovej dvanástky.Jedno z dievčat odstúpilo samo, takže počas dvojdňového sústredenia vyberala porota dvanástku len z trinástich dievčat. Na sústredení museli dievčatá prejsť rôznymi pohovormi. Ako povedala Magdaléna Šebestová, riaditeľka súťaže: „Mali hodiny s jazykovou lektorkou, čo im podľa môjho názoru veľa dalo. Mohli tam prejaviť svoje komunikačné zručnosti a inteligenciu. Prešli pohovormi s kondičnými trénermi, majú za sebou ťažké kondičné tréningy a myslím si, že momentálne každá jedna z nich má svalovicu.“

Víťazka bude len jedna


Každá z finalistiek mala svoje dôvody, prečo sa do súťaže prihlásila. No jedno majú spoločné – všetky chcú z finálového večera odísť s korunkou na hlave.

„MISS som sledovala od šiestich rokov a veľmi som obdivovala tie ženy, ktoré boli veľmi krásne. Chcela som to skúsiť aj ja, tak som sa tento rok prihlásila,“ povedala finalistka s číslom 3, Karolína Chomisteková.

Dievčatá sa na súťaž poctivo pripravovali, niektoré aj chudli. „Pred tromi mesiacmi som mala o niekoľko kíl viac. Prišiel taký moment, kedy som si povedala, že treba niečo so sebou spraviť a za tri mesiace som schudla 8 až 9 kíl. Mesiac pred touto súťažou som si teda povedala, že prečo to neskúsiť,“ tvrdí finalistka číslo 2, Simona Mudráková.

Ktorá získa titul MISS Slovensko 2013, sa rozhodne počas finálového večera 14. apríla. Na víťazku čakajú exkluzívne ceny a nominácia na medzinárodnú súťaž MISS World.

Zoznam finalistiek:
1. Luciána Čviriková
2. Simona Mudráková
3. Karolína Chomisteková
4. Alica Hoffmannová
5. Martina Brejová
6. Júlia Laššáková
7. Jasmina Hodermarská
8. Veronika Záteková
9. Simona Geršiová
10. Nikoleta Duchoňová
11. Nikola Babjaková
12. Barbora Lučivjanská

Komentáre