Technológie

Deutsche Telekom predviedol prvé ultra vysokorýchlostné mobilné antény

"Európa postupuje pomalšie pri zavádzaní sietí 5G ako operátori v Južnej Kórei a Japonsku, kde sa jej spustenie očakáva už na budúci rok."

TASR, 14. októbra 2017 8:00
Ilustračné foto Foto: TASR/AP
Nemecký telekomunikačný gigant Deutsche Telekom v Berlíne predviedol svoje prvé ultra vysokorýchlostné mobilné antény ďalšej generácie. Najväčší poskytovateľ telekomunikačných služieb v Európe zároveň uviedol, že je pripravený na globálne spustenie technológie v roku 2020.

Podľa Deutsche Telekomu to bolo prvé využitie tejto technológie v Európe. Mobilná sieť 5G dosahuje rýchlosť viac ako 2 gigabity za sekundu. Antény vyrába čínska spoločnosť Huawei Technologies.

"Je to veľmi rozhodujúci krok vo vývoji na ceste ku globálnemu spusteniu 5G, ktoré je naplánované na rok 2020," uviedla vo vyhlásení členka predstavenstva spoločnosti Telekom Claudia Nematová.

Očakáva sa, že keď Telekom začne komerčne využívať sieť 5G v roku 2020, bude rozdelená na štyri nové vlnové pásma, ktoré umožnia špecializované služby pre pripojené automobily, napríklad predobjednávanie parkovacieho miesta, a dokonca aj inteligentné odpadkové koše.

Európa postupuje pomalšie pri zavádzaní sietí 5G ako operátori v Južnej Kórei a Japonsku, kde sa jej spustenie očakáva už na budúci rok. Po nich budú nasledovať Spojené štáty, v ktorých má Telekom väčšinový podiel v T-Mobile, v treťom najväčšom mobilnom operátorovi v USA.

ODPORÚČAME AJ:
Tablety netreba deťom zakázať, no viesť ich treba i k tvorivým hrám
Facebook testuje biometriu tváre
Miliardár Elon Musk zverejnil plán na kolonizovanie Marsu od roku 2024

Komentáre