Hudba a film

VIDEO: Skupina Muse vydala nový album Simulation Theory

" Kapela nedávno oznámila na budúci rok svoju Simulation Theory World Tour a naši západní susedia majú tú česť, že budú prvou európskou zastávkou v jej turné."

TASR, 17. novembra 2018 8:00
MUSE - Algorithm Foto: screenshot youtube
Skupina Muse vydala dlho očakávaný album Simulation Theory. Nahrávka inšpirovaná sci-fi a estetikou 80. rokov je ôsmou radovou platňou kapely.

Album už bol hudobnými médiami nazvaný najlepšou, najvýraznejšou a najodvážnejšou popovou nahrávkou súboru. Každá jej skladba je sprevádzaná samostatným videom a všetky sú prístupné k nahliadnutiu na špeciálnej webovej stránke. TASR informovala PR manažérka Renáta Tomášová.

Viac než kedykoľvek predtým si Muse dali záležať na grafickom spracovaní nahrávky a prizvali k spolupráci významných umelcov. O obal sa postaral výtvarník Kyle Lambert, ktorý má na konte plagáty k filmom a seriálom ako Stranger Things alebo Jurský park. Obal k Super Deluxe balíčku spracoval Paul Shipper, ktorý sa podieľal na grafike k filmom Star Wars a Avengers.Kapela nedávno oznámila na budúci rok svoju Simulation Theory World Tour a naši západní susedia majú tú česť, že budú prvou európskou zastávkou v jej turné. Muse vystúpia v Prahe 26. mája na Letisku v Letňanoch a o dva dni neskôr 28. mája v Budapešti. Vstupenky sa začnú predávať v piatok 16. novembra.

Muse sú Matt Bellamy, Dominic Howard a Chris Wolstenholme. Ich posledná štúdiová nahrávka Drones vyšla v júni 2015 a umiestnila sa na prvých priečkach rebríčkov v 21 krajinách sveta. Vyhrali s ňou prestížnu cenu Grammy v nominácii Best Rock Album. Kapela vznikla v roku 1994 a od tej doby vydala sedem štúdiových albumov, ktorých sa predalo po celom svete viac ako 20 miliónov kusov. Je považovaná za jednu z najlepších živých kapiel na svete.

Komentáre