Hudba a film

Triler Červená volavka s Jennifer Lawrence sa nakrúcal aj v Bratislave

"Predlohu k filmu napísal Jason Matthews, veterán CIA s dokonalou znalosťou sveta kontrarozviedky. "

TASR, 4. marca 2018 9:00
Herečka Jennifer Lawrence vo filme Červená volavka (2018). Foto: TASR/Twentieth Century Fox via AP
Program slovenských kín spestril americký triler Červená volavka od režiséra Francisa Lawrenca. V hlavnej úlohe sa predstaví oscarová herečka Jennifer Lawrence. Niekoľko scén špionážneho filmu natáčala aj v Bratislave. Minulý rok v apríli sa hollywoodska herečka objavila v metropole Slovenska, svoje scény nakrúcala v Petržalke, Istropolise a v okolí Slovenského rozhlasu.

Od primabaleríny k agentke


Dominika Jegorovová v podaní Jennifer Lawrence má veľa tvárí. Je milujúcou dcérou, primabalerínou, ktorú doviedla jej dravosť až na absolútnu hranicu síl, ale aj majsterkou v zvádzaní a manipulácii a najmä špičkovou agentkou ruských tajných služieb.

Bývalá primabalerína žije v Rusku a so svojou matkou čelí bezútešnej a neistej budúcnosti. Vďaka tomu sa stáva ľahkou korisťou ruských tajných spravodajských služieb a dostáva sa do ich kurzu, v ktorom sa školia "volavky". Tu prebieha tvrdý výcvik, ktorého cieľom je naučiť "žiačky", aby v roli profesionálnych zvodkýň využili svoje telo a myseľ ako dokonalé zbrane.Súboj plný vášne


Po ukončení zvráteného a sadistického tréningu je Dominika ako najnebezpečnejšia volavka nasadená na Nathaniela Nasha (Joel Edgerton), dôstojníka CIA, ktorý riadi jedného z najdôležitejších špiónov v Rusku. Dominika s Nathanielom vedú súboj plný vášne, špiónskych trikov a nedôvery. Dokáže ju Nathaniel presvedčiť, že je jediný človek, ktorému môže veriť?

Predlohu k filmu napísal Jason Matthews, veterán CIA s dokonalou znalosťou sveta kontrarozviedky. Pracoval na bývalom Riaditeľstve operácií CIA, okrem iného vykonával nábor agentov v Sovietskom zväze a vo východnej Európe a ako šéf niekoľkých zahraničných agentúr CIA riadil tajné projekty zamerané proti programom zbraní hromadného ničenia a proti terorizmu.

Film Červená volavka (Red Sparrow) prináša do kinodstribúcie CinemArt od 1. marca. TASR informovala PR manažérka Andrea Pivarčiová.

Komentáre